LKKA norādīja, ka Pavļuts esot bijis vienīgais valdības loceklis, kurš pagājušajā nedēļā iebilda pret skaistumkopšanas pakalpojumu kosmetoloģijā sniegšanas atsākšanu, neskatoties uz Ekonomikas ministrijas (EM), līdzdarbojoties nozares organizācijām, izstrādātajiem pasākumiem drošai pakalpojumu sniegšanai.
«Ja veselības ministrs nespēj izprast un aizstāvēt savu pārstāvēto nozari, tad mēs neredzam citu iespēju, kā biedrības sapulcē lemt par neuzticības izteikšanu par nozari atbildīgajam ministram. Mums ir izveidojies dialogs ar visām iesaistītajām ministrijām, izņemot Veselības ministriju.
Pavļuta izteikumi ir ciniski, nav skaidrs, kādi ir kosmētiķu un skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā pakalpojumi.
Nav arī vēlēšanās ieklausīties un izprast speciālistu kosmetoloģijā kā arstniecības personu ieguldījumu sabiedrības veselības veicināšanā,» pauda organizācijā, piebilstot, ka pretēji publiski paustajam konsultāciju vietā ar nozari pārstāvošajiem sociālajiem partneriem notiekot informēšana par ministra viedokli.
Organizācijā pieļāva, ka šādi valdības lēmumi liecinot par iespējamu lielo medicīnas centru lobija stiprināšanu laikā, kad Veselības inspekcijā 9000 reģistrētiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem jāsaskaras ar aizliegumu strādāt un legālā veidā pelnīt iztiku.
LKKA prezidente Renāte Reinsone akcentēja, ka organizācijas mērķis nav panākt, lai kādu soda. «Uzskatām, ka valsts iestādēm ir jāveicina uzņēmējdarbībai labvēlīgi apstākļi un jānodrošina godīgas konkurences iespēju brīvība visiem tirgus dalībniekiem. Esam par pamatotiem un samērīgie lēmumiem,» sacīja Reinsone.
Viņa skaidroja, ka jau četru mēnešu garumā asociācija vairākkārt informējusi, ka situācija nozarē ir kritiska un nepieciešami tūlītēji valdības lēmumi.
«Ilgstoša nepārdomātu lēmumu pieņemšana kropļo skaistumkopšanas pakalpojumu kosmetoloģijā tirgu.
Nozare slīgst ēnu ekonomikā, un daudzas pakalpojuma sniedzējas nokļuvušas uz nabadzības sliekšņa un nespēj uzturēt ģimenes.
Vienlaikus jūtama valdības lēmumu nevienlīdzīgā attieksme pret skaistumkopšanas nozari kopumā un medicīnas centriem, kas tagad brīvi sniedz tos pašus pakalpojumus, neskatoties uz liegumu,» apgalvoja organizācijā, piebilstot, ka valdības pieņemtiem lēmumiem būtu jārada ticība, ka tie tiek pieņemti, ievērojot taisnīguma principu.
Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts rīt, 23.februārī, valdības sēdē aicinās ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu un finanšu ministru Jāni Reiru nekavējoties palīdzēt kosmētiķiem un kosmetologiem.
Kā mikroblogošanas vietnē Twitter norādījis veselības ministrs, viņš piektdien tikās ar skaistumkopšanas nozares pārstāvēm, un Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas prezidente Sabīne Ulberte esot atklāti atzinusi, ka kosmetologu darbs Covid-19 apstākļos, ar seju pret seju ar klientu, ir bīstams.
«Viņa negrib strādāt, bet nav iztikas līdzekļu,» pauda Pavļuts, piebilstot, ka saistībā ar to viņš lūgs Reira un Vitenberga palīdzību.
Es piektdien tikos ar nozares pārstāvēm. Ulbertes kundze atklāti atzina, ka kosmetologu darbs Covid-19 apstākļos, seju pret seju ar klientu, ir bīstams. Viņa negrib strādāt. Bet nav iztikas līdzekļu. Rīt MK aicināšu Ekonomikas un Finanšu ministrus nekavējoties palīdzēt nozarei. https://t.co/YtEsJJqRPL
— Daniels Pavluts (@pavluts) February 22, 2021
Jau vēstīts, ka valdība ceturtdien vienojās, ka no 1. marta klātienē varētu saņemt friziera, manikīra un pedikīra pakalpojumus. Gala lēmumu plānots pieņemt otrdien, 23. februārī.