«2014. gadā, kad Krievija okupēja Krimu, Donbasu un Lugansku, visa pasaule saprata, ka Krievija ar Putinu priekšgalā ir valsts, no kuras maksimāli jānorobežojas, jo viņi ir okupanti. Latvija skaidri un gaiši pauda nostāju, kā arī ieviesa sankcijas, bet daži mākslinieki nolēma to ignorēt,» PDz stāsta Baiba. "Viena lieta ir neuzkrītoši braukāt turpu šurpu, kasīt honorārus pa ballītēm, bet cita lieta būt detaļai jau pavisam bīstamam ierocim – propagandai. Bez šī ieroča karš nevarēja notikt nu nekādi. Kā tas notiek, skaidrošu tiem, kuri tālu stāv no medijiem un televīzijas. Strādāju šajā jomā jau 30 gadus, tālab man ir draugi arī Ukrainā un Krievijā. Lūk, krievu kolēģi zināja teikt – ir dota pavēle no augšas, ka izklaides projektos vajag iesaistīt māksliniekus no ārzemēm, īpaši no tām, kuras uzlikušas sankcijas, tādējādi ieņirdzot visiem sejā: «Skat, kā darbojas jūsu sankcijas!»
Un tādi mākslinieki atradās, turklāt talantīgi. Apkalpoja uz goda!
Pēc izklaidējošiem un patiešām krāšņiem šoviem galvenajos Krievijas propagandas kanālos nāca īstie gladiatori – solovjovi, kiseļovi, skabajevas –, un visi vienā balsī kliedza, ka sakārtos rēķinus ar Ukrainu, ķersies klāt Baltijas valstīm.Nu grūti noticēt, ka Intars ar Prāta vētras puišiem nebija informēti par šo kanālu saturu," neizpratnē ir viņa. Baiba uzskata, ka šie mūziķi bija detaļas šim ierocim, ko sauc par propagandu.
"Prāta vētra – organizēt turneju pa Krieviju laikā, kad visa pasaule kliegtin kliedza par briestošo karu, jo ap Ukrainas robežu bija savākti nenormāli lieli krievu armijas spēki, man šķiet ciniski. Kara otrajā dienā viņi savā oficiālajā mājaslapā koncertturneju nebija atcēluši, vien pārcēluši. Vienlaikus kāpa uz skatuves 24. februāra protesta koncertā pie Kongresa nama.
To sauc par divu krēslu principu. Bet ir karš, un karā tas nestrādā.
Tu esi vai nu pret ļaunumu, vai ar ļaunumu. Frāze Mēs mākslu ar politiku nejauksim, kura varbūt astoņus gadus kalpoja kā attaisnojums, te neiet cauri,» savu nostāju pauž Baiba.
Par to, kā Baibas Sipenieces-Gavares mājās iejutušies septiņi ukraiņu bēgļi, lasi šīs nedēļas žurnālā «Privātā Dzīve».