Starptautiskā pētījuma Vieni bet kopā? Vientuļi dzīvojošo senioru digitālā (ne)vienlīdzība, rūpes un starppaaudžu attiecības apkopotie rezultāti liecina, ka daudziem senioriem pakalpojumi digitālajā vidē nav īsti pieejami. Piemēram, lai pieteiktu kādu pakalpojumu, daudzviet izmanto internetbanku, bet daļai senioru tādas nav. Tāpēc jāmeklē risinājumi, lai pakalpojumus padarītu pieejamus arī senioriem bez interneta un digitālajām zināšanām. Seniori arī uztraucas, ka turpmāk samaksa par pašvaldības pakalpojumiem būs iespējama tikai elektroniskajā vidē, un tas daļai rada grūtības veikt norēķinus.
Pētījuma dalībnieki arī uzskata, ka pašvaldībām vēlams pārskatīt savu sabiedrības informēšanas stratēģiju, rēķinoties, ka liela daļa senioru nelieto sociālos tīklus vai internetu, tāpēc apkopojumu par jaunumiem vēlams ievietot, piemēram, vietējā avīzē. Tāpat arī valsts institūcijām, veidojot mājaslapas, svarīgi domāt, vai to dizains ir viegli saprotams un uztverams arī senioriem. Kā slikto valsts pakalpojumu piemēru seniori min Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapu, kas ir sarežģīta. Senioriem arī ir svarīgi, lai mājas lapu un digitālo pakalpojumu dizains nemainās, jo viņi izmanto noteiktus ceļus, bet mainoties pogu izkārtojumam vai noformējumam, ir apgrūtināta lapas lietošana. Ne viens vien norāda, ka, pārnesot valsts un pašvaldības pakalpojumus digitālajā vidē, valstij jābūt pārliecinātai, ka internets ir pieejams visā Latvijā.
Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild Žurnāls Santa.
Ziņas senioriem