Viņš stāstīja, ka tuvākajā nākotnē sociālie tīkli mainīsies – tīmeklī aktīvo cilvēku dzīvēs arvien vairāk ienāks «metaverse» tehnoloģijas, apvienojot reālo dzīvi ar virtuālo.
«Tas, ko mēs šobrīd izmantojam vairāk viedtālruņos, pārcelsies jau uz citām tehnoloģiskajām ierīcēm, un, ja mēs redzam, kādu ietekmi var atstāt sociālie tīkli, kuros mēs tikai paskatāmies, tad, protams, ir bažas, ka vidēs, kurās fiziskā realitāte saplūst ar digitālo realitāti, (..) iespējas to izmantot ļaunprātīgi un ietekmēšanas nolūkos būs daudz lielākas,» sacīja eksperts.
Sārts brīdināja, ka «metaverse» vidē daudziem būs grūtāk atšķirt īsto no neīstā, un tas radīs problēmas, īpaši, kad kāds būs ieinteresēts manipulēt ar cilvēku prātiem un uztveri. Viņš gan piebilda, ka minētās tehnoloģijas mūsu dzīvēs ienākt pakāpeniski.
Vaicāts, kā varēs cīnīties ar šo jauno tehnoloģiju nelabvēlīgajām blaknēm, Sārts atbildēja, ka visnotaļ nevajadzētu pieļaut tās pašas kļūdas, kas tika pieļautas, izplatoties pašreizējiem sociālajiem medijiem, proti, par jaunās vides regulējumu, kontroles mehānismiem un atbildības sadalījumu būtu jādomā jau laicīgi – pirms šīs tehnoloģijas ir kļuvušas plaši pieejamas.
Detalizētāk par minētajiem jautājumiem plānots runāt šodien plkst.10 gaidāmajā konferencē «Sociālo mediju jaunās tendences», ko rīko NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs.