Spēcīgs pērkona negaiss visvairāk iespējams Latgalē. Saglabāsies arī lielu vēja brāzmu un krusas risks.
Debesis būs daļēji mākoņainas, vietām piekrastē iespējama migla. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš.
Maksimālā gaisa temperatūra no +17 grādiem dažviet piekrastē līdz +30 grādiem Latgalē.
Rīgā gaidāma zema nokrišņu varbūtība, lēns līdz mērens ziemeļrietumu vējš, gaisa temperatūra nedaudz virs +20 grādiem.
Atmosfēras spiediens 762–763 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī. Tas sāk paaugstināties, jo Baltijas jūrā veidojas neliels anticiklons.
Valsts un Ugunsdzēsības glābšanas dienests aicina visus būt uzmanīgiem!
Piemēram, ceturtdien negaisa laikā Rīgā cilvēkam uzkritis koks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
Pirms dienesta ierašanās cilvēks saviem spēkiem izkļuva no koka apakšas un glābēji nogādāja viņu līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnai.
Visticamāk, tieši zibens izlādes rezultātā vakar izcēlās arī četri ugunsgrēki. Talsu novadā dega pirts 70 kvadrātmetru platībā, Grobiņas novadā – koks desmit kvadrātmetru platībā, Babītes novadā – dzīvojamās mājas jumts piecu kvadrātmetru platībā, bet Siguldas novadā – koks četru kvadrātmetru platībā.
Kopumā saistībā ar negaisu un lielo vēju ugunsdzēsēji aizvadītajā diennaktī saņēma vairāk nekā 50 izsaukumus. Lielākoties visi izsaukumi bija par to ka viens vai vairāki koki nolūzuši uz ceļa braucamās daļas, bet bija arī gadījumi, kad koki nolūzuši uz automašīnām vai dzīvojamo māju jumtiem.
Vairāk nekā 20 izsaukumi tika saņemti Rīgā un Pierīgā, savukārt vēl 19 no tiem Zemgalē.
Ja pērkona negaiss vai spēcīgais vējš rada postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, atgādina VUGD.
Portāls Valmieras ziņas, atsaucoties uz Burtnieku novada pašvaldību, ziņo, ka negaisā ir nolūzis visvairāk daudzinātais svētozols Latvijā – Sīmanēnu svētozols. Dzejnieks Rieteklis 1890. gadā publicēja nostāstu, ka „pie šiem ozoliem Gaujā latviešu kristīti, bet, kad no kristībām atpakaļ nākuši, kristību tuvējā upītē nomazgājuši”.