Aptaujas dati liecina, ka sievietes daudz retāk sēžas pie stūres reibumā, piemēram, 31% vīriešu norādīja, ka ir braukuši reibumā līdz pieļaujamai 0,5 promiļu robežai, kamēr šādu atbildi sniedza vien 18% sieviešu. 12% vīriešu norādīja, ka vienu vai dažas reizes pārsnieguši pieļaujamo promiļu slieksni, kamēr sievietes – 3%.
“Neraugoties uz to, ka šobrīd likums pieļauj nelielu alkohola daudzumu asinīs, es aicinātu autovadītājus atturēties no alkohola lietošanas, ja jāsēžas pie stūres. Arī līdzcilvēkus aicinu nepalikt vienaldzīgiem un apzināties, ka negatīvā statistika un negadījumi uz ceļiem ir mūsu visu atbildība.
Ja redzat kādu, kurš reibumā grasās sēsties pie stūres, noteikti iesaistieties ne tikai aizrādot, bet arī informējot atbildīgās iestādes, ja neizdodas pārgalvīgo braucēju apturēt."
"Kādam varētu šķist, ka šādi rīkojoties viņš jutīsies slikti, bet padomājiet, kādas būs sajūtas, kad notiks negadījums, ko varējāt novērst?!” iesaka Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks.
“18. septembris pasaulē tiek atzīmēts kā Atbildīga alus lietošanas diena (Global Beer Responsible Day), un tas ir labs iemesls, lai atgādinātu, ka gadījumos, kad jāsēžas pie stūres, labāk izvēlēties bezalkoholiskos dzērienus.
Tāpat jāatceras, ka tā nav tikai katra autovadītāja darīšana, jo iereibis šoferis apdraud ne tikai sevi – ciest var arī nevainīgi cilvēki. Turklāt, tas attiecas ne tikai uz autovadītājiem, bet arī uz iereibušiem motociklu, motorolleru, velosipēdu u.c. transporta līdzekļu vadītājiem,” uzsver bezalkoholiskā alus GO zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.
Analizējot rezultātus dažādās vecuma grupās, iespējams secināt, ka reibumā pie stūres biežāk sēžas vecāka gadu gājuma autovadītāji, piemēram, 60 līdz 74 gadu vecuma grupā 10% autovadītāju norādījuši, ka vienu vai dažas reizes pārsnieguši pieļaujamo promiļu slieksni (9% vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem, 3% vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem), bet 2% – ka pārsniedz to vairākas reizes gadā (3% vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem). 27% šajā vecumā grupā norādīja, ka ir braukuši reibumā, ievērojot pieļaujamo robežu. Šādu atbildi snieguši 23% vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem, 24% vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem).