Līdz ar to kopumā Covid-19 Latvijā līdz šim apstiprināts 16 cilvēkiem, no kuriem deviņi ir vienas grupas tūristi, kas 7.martā Latvijā atgriezušies ar vienu reisu no slēpošanas kūrorta Itālijā.
Kā informē SPKC, pēdējās diennakts laikā Latvijā veikts 41 laboratoriskais izmeklējums uz Covid-19, bet kopumā līdz šim izmeklētas jau 332 personas.
No SPKC saņemtā aktuālā informācija par sešiem apstiprinātiem gadījumiem liecina, ka divi saslimušie ir epidemioloģiski saistīti ar Spāniju, savukārt pārējie ar Itāliju, Austriju un Šveici.
Pašreiz slimnīcā ārstējas viens pacients ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. SPKC informācija liecina, ka viņš inficējies no radinieka, kas atgriezies no Šveices, kur reģistrēti Covid-19 gadījumi.
E. Gulbja laboratorija Latvijas Televīzijai apstiprinājusi, ka trīs no minētajiem jaunajiem pacientiem atklāti pie viņiem. Vienam no saslimušajiem pozitīvs rezultāts uzrādījies tikai pēc atkārtotām analīzēm.
Latvijā bezmaksas Covid-19 analīzes tiek veiktas tikai pacientiem, kuri atgriezušies no konkrētām vīrusa skartajām teritorijām un uzrāda slimības simptomus. E. Gulbja laboratorija piedāvā maksas Covid-19 analīzes pacientiem, kuriem nav akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, bet tie pēdējās 14 dienās atgriezušies no vīrusa skartajām teritorijām,
SPKC atgādina, ka visi Covid-19 infekcijas gadījumi Latvijā, ir ievesti ar ceļotājiem, kuri atgriezušies no jaunā koronavīrusa infekcijas skartajām valstīm. Kopumā Latvijā noteikta karantīna vairāk kā 200 personām, kas atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā.
SPKC vērš uzmanību, ka cilvēkiem, kas atgriežas no ceļojuma, jāizvērtē savas ikdienas gaitas, jānovēro veselība 14 dienas un, ja parādās simptomi, jāzvana 113. Tāpat šīs 14 dienas ir jāatturas no ciemošanās pie senioriem vai tikšanās ar personām, kam ir hroniskas saslimšanas.
Visā pasaulē Covid-19 gadījumu skaits 118 valstīs un teritorijās sasniedzis 124 518, un no šīs slimības miruši 4607 cilvēki, liecina jaunākie Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati.
Latvijas tūristu grupām, kuras sastopas ar grūtībām tikt atpakaļ mājās no jaunā koronavīrusa slimības Covid-19 skartajām valstīm, vajadzētu par katru cenu turēties kopā, nevis meklēt individuālus risinājumus nokļūšanai Latvijā, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.
Pirmkārt gan viņa atgādināja, ka šajā Covid-19 izplatīšanās laikā cilvēkiem vispār nevajadzētu ceļot, jo tādējādi var ne tikai saslimt, bet arī pilnīgi negaidīti nonākt karantīnā, kurā būs jāpavada vairākas dienas bez atbilstošiem iztikas līdzekļiem, un tas var pilnībā izjaukt visus tālākos plānus.
Savukārt ceļotājiem, kuri tomēr kaut kādu iemeslu dēļ ir nonākuši Covid-19 skartajās valstīs un saskaras ar grūtībām tikt atpakaļ uz Latviju, atbildīgāk būtu nevis sadalīties un katram pašam meklēt individuālu risinājumu mājupceļam, bet gan atgriezties Latvijā visiem kopā ar vienu speciāli pasūtītu autobusu vai ar kādu avioreisu no citas lidostas.
«Vai tas būtu autobuss vai lidmašīna, bet galvenais, lai mēs [NMPD] būtu informēti un varētu šai grupai pievērst papildu uzmanību. Sliktāk būtu, ja viņi katrs pa vienam domātu, kā nokļūs mājās, un mēs vairs nevarētu izkontrolēt šo situāciju,» skaidroja Cipule.
Kā ziņots, no 11. marta Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) ir paplašinājusi koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 skarto valstu sarakstu, tajā iekļaujot arī Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici, aģentūra LETA uzzināja Veselības ministrijā (VM).
Ministrijā norādīja, ka, ņemot vērā izmaiņas epidemioloģiskajā situācijā, gadījuma definīcijā jeb rīcības kārtībā pie aizdomām par saslimšanu ar Covid-19 tiek iekļauta arī Spānija, Francija, Vācija, Austrija un Šveice.
Tas nozīmē, ka īpaši piesardzības pasākumi šobrīd ir attiecināti kopumā uz 11 valstīm – Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici. VM stingri aicina uz šīm valstīm nedoties, jo pastāv liels inficēšanās risks. Jāņem vērā arī tas, ka pēc atgriešanās no minētajām valstīm bērnam 14 dienas būs jāpavada mājās karantīnā.
Papildus minētajam Ārlietu ministrija aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot uz virkni valstu, tostarp, ASV, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Austrāliju, Bahreinu, Beļģiju, Čehiju, Dāniju, Ēģipti, Grieķiju, Indiju, Irāku, Islandi, Izraēlu, Kanādu, Kuveitu, Lielbritāniju, Malaiziju, Nīderlandi, Norvēģiju, Taizemi un Zviedriju. Ārlietu ministrija iesaka visiem ceļotājiem būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt konkrētā ceļojuma nepieciešamību. Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt minētās valstis.
Paplašinot skarto valstu sarakstu, analīzes uz Covid-19 personai tiks veiktas, ja viņa būs atgriezusies no iepriekš minētajām valstīm un 14 dienu laikā kopš izbraukšanas no šīm valstīm, būs parādījušies gripai līdzīgi simptomi. Šādā gadījumā personai jāzvana 113. Savukārt, ja ir radušies kādi jautājumi saistībā ar Covid-19, iedzīvotāji aicināti zvanīt Slimību profilakses un kontroles speciālistiem uz telefona numuru 67 387 661.