Jāatgādina Veselības ministrijas galvenā speciālista infektoloģijā Ugas Dumpja teiktais, ka “karantīna slimajam nozīmē pilnīgu neiziešanu no mājas. Pašizolācija nozīmē, ka cilvēks var iziet no mājas (mežs, pludmale), bet nedrīkst kontaktēt ar citiem cilvēkiem tuvāk par 2 m un jābūt uzmanīgam ar virsmām (durvju rokturi, lifta poga utt)”.
Tātad tiem, kam nav jāatrodas karantīnā, bet vienkārši jāizvairās no sabiedriskām vietām, atrašanās dabā var būt lieliska un veselīga izvēle, ja vien tiek apmeklēti mazāk populāri objekti. Šoreiz būtu jāizvairās, piemēram, no Lielā Ķemeru tīreļa laipas vai Kaņiera niedrāju laipas Ķemeru Nacionālajā parkā. Ļaužu pārpildītas aizvadītajā nedēļas nogalē bija takas Gūtmaņalas apkārtnē Siguldā, Gaujas Nacionālajā parkā. Tā vietā iesakām apmeklēt dažādus mazāk zināmus objektus, un tos iespējams atrast un maršrutus plānot aplikācijā Dabas Tūrisms.
Lieliskas pavasarīgas ainavas patlaban vērojamas Abavas senlejā un Talsu paugurainē, savvaļas zirgu dzīvi iespējams apskatīt Papes dabas parka ezera takā un skatu tornī.
Ja vilina purvi, tad lieliska izvēle būs Dunikas purva laipa Kurzemē, vai Purzera un Niedrāju-Pilkas purva takas Ziemeļvidzemē. Gaujas Nacionālajā parkā krāšņi dabas skati priecēs Amatas ģeotakas izstaigātājus, bet Latgalē galvu izvēdināt ļaus Rāznas plašumi.
Savukārt, Ķemeru Nacionālajā parkā netraucētai pastaigai dabā šobrīd iesakām izvēlēties pastaigu maršrutu Gar Zaļo kāpu vai arī kādu no velomaršrutiem Smārdes un Valguma ezera apkārtnē.
Mobilā lietotne Dabas Tūrisms sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā. Lietotne palīdz rast atbildes uz jautājumiem – kur šodien doties vai ko darīt, jo tajā ir vairāk nekā 400 dažādu dabas tūrisma galamērķu – gan dabas takas, gan skatu vietas, torņi, visā Latvijas teritorijā. Tās saturs ir sakārtots vairāk nekā 20 dažādās kategorijās, kas ļauj ērti izvēlēties sev piemērotāko veidu ceļošanai dabā.
Mobilo lietotni Dabas Tūrisms iespējams lejuplādēt Google Play un Apple Store App.