No valdības lemtā izriet, ka visiem Latvijas iedzīvotājiem laikā jau no šī vakara līdz 4. janvārim, kā arī 8. un 9. janvārī no plkst.22 līdz plkst.5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā.
Valsts kancelejā aģentūru LETA informēja, ka dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu, un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.
Šajās dienās tirdzniecības vietas, ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietas un klātienes pakalpojumu sniedzēji darbu beidz ne vēlāk kā plkst.21, lai darbinieki laikus varētu nokļūt dzīvesvietā.
Savukārt degvielas uzpildes staciju darba laiks, avārijas un neatliekamu komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots. Arī citi uzņēmumi var turpināt strādāt, nodrošinot darbības nepārtrauktību, tai skaitā, nodrošinot darbu maiņās, arī naktīs.
Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots, taču minētajos datumos no plkst.22 līdz plkst.5 taksometru pakalpojumus vienatnē drīkst izmanto tikai, lai dotos uz darbu, ārstniecības iestādi, veterinārmedicīnas iestādi un atgrieztos mājās.
Pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontroli veiks Valsts policija. Par noteikumu vai citu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpšanu paredzēts arī sods.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš preses konferencē informēja, ka tā dēvētā «brīvdienu mājsēde» tiks ieviesta ar mērķi, lai vēl vairāk samazinātu cilvēku iespējas kontaktēties.
Valsts kancelejā iepriekš uzsvēra, ka patlaban nav plānots ierobežot pārvietošanās iespējas pa dienu.
Tāpat valdība trešdien lēma, ka ārkārtējā situāciju Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī pagarināma līdz 7.februārim. Tā ir spēkā no 9. novembra..
Ārkārtējās situācijas laikā iedzīvotājiem ir jāievēro distance, kā arī noteikts pienākums nēsāt sejas maskas visās iekštelpās, tostarp sabiedriskajā transportā, izņemot mājās. Sejas maskas jāvalkā arī darba kolektīvos.
Ārkārtējās situācijas laikā arī ieviesti tirdzniecības ierobežojumi, lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos tirdzniecības vietās iekštelpās un ārā. Tiesa, ierobežojumi neattiecas uz tirdzniecību internetā.
Pasažieru skaits sabiedriskajā transportā nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības.
Tāpat ir pārtraukta visu kultūrvietu, izstāžu, kā arī gadatirgu norise. Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, apmeklētājiem joprojām būs pieejamas muzeju ārtelpas, bet ne iekštelpas. Nestrādās arī bibliotēkas.
Ārkārtējās situācijas laikā Latvijā aizliegti visi skaistumkopšanas pakalpojumi un dzinējmedības.
Ārkārtējās situācijas laikā arī ikvienam, kuram darba specifika atļauj strādāt attālināti no mājām, tas ir jādara, turklāt darba devēja pienākums ir to nodrošināt. Šie nosacījumi attiecas gan uz valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, gan privātiem uzņēmumiem.
Tas nozīmē, ka klātienē strādās, piemēram, pārdevēji, šoferi, krāvēji, policisti, ugunsdzēsēji, apsardzes darbinieki, radio un televīzijas raidījumu diktori un operatori, mediķi un citi, bet ne, piemēram, biroja darbinieki.