Aptaujā secināts, ka 69% no Latvijas «Wolt» kurjeriem izvēlas strādāt par kurjeru partneriem, lai uzlabot finansiālo situāciju, gūstot papildu ienākumus.
Gandrīz puse jeb 48% no aptaujātajiem Latvijas kurjeriem norādījuši, ka tādejādi viņi vēlas uzlabot dzīves kvalitāti, 45% aptaujāto ir svarīgi finansiāli atbalstīt ģimeni, bet 36% kurjeru ir svarīgi veidot finanšu uzkrājumus. Vēl 28% Latvijas kurjeru norādījuši, ka strādā par kurjeru partneriem, lai nomaksātu kredītsaistības, bet 26% – lai varētu segt studiju izmaksas.
Aptaujā 28% respondentu minējuši, ka viņiem ir cits pilnas slodzes darbs, bet 24% atzīmējuši, ka viņiem ir cits pusslodzes darbs. Tāpat 33% respondentu norādījuši, ka starplaikā starp pasūtījumiem, viņi paralēli strādā, atbildot uz darba e-pastiem, veicot telefona zvanus un tamlīdzīgi.
Aptaujā 54% respondentu norādījuši, ja viņiem būtu jāstrādā noteikts minimālais stundu skaits mēnesī, viņi drīzāk atteiktos no iespējas strādāt par kurjeru.
Latvijā visbiežāk par kurjeru partneriem izvēlas strādāt cilvēki vecumā no 25 līdz 34 gadiem, seko iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 44 gadiem. Katram trešajam kurjeram jeb 32% ir augstākā izglītība, savukārt 34% ir vidējā izglītība, norādīja uzņēmumā.
Aptauja veikta 2024.gada jūnijā, un tajā piedalījās 287 Latvijā aktīvi strādājoši kurjeri, kuri uzņēmumā strādā vismaz gadu. Aptauja veikta sadarbībā ar ekonomikas analīzes uzņēmumu «Copenhagen Economics».