Patlaban saistībā ar Covid-19 pandēmiju ierobežojošajiem pasākumiem ir noteikts, ka gan iekštelpās, gan ārā drīkst pulcēties līdz 25 cilvēkiem, izņemot atsevišķus gadījumus sporta, izglītības un kultūras jomās.
«Šie piesardzīgie paplašinājumi ir obligāti kombinējami ar atbildīgu rīcību – gan roku dezinfekciju, gan distances ievērošanu,» atzīmēja ministre.
Pēc ministres paustā, ja Covid-19 izplatība nepalielināsies un neparādīsies uzliesmojumi, kurus būs izraisījusi cilvēku pārrobežu kustība, jūlijā plānots atļaut 1000 cilvēku pulcēšanos ārtelpās, bet iekštelpās saglabāsies 100 cilvēku limits, bet telpās ar platību virs 1000 kvadrātmetriem būs 500 cilvēku limits.
Nākamais solis varētu būt atļaut 250 cilvēku pulcēšanos iekštelpās, saglabājot 500 cilvēku limitu attiecībā uz telpām ar platību virs 1000 kvadrātmetriem, bet ārtelpās – 1000 cilvēku limitu, sacīja Viņķele, prognozējot, ka šāds solis varētu tikt sperts augustā.
Ministre aicināja iedzīvotājus turpināt valkāt sejas un mutes aizsegus arī pasākumos.
Savukārt prasība valkāt sejas aizsegus sabiedriskajā transportā tiks saglabāta arī turpmāk.
Sejas aizsargmasku valkāšanas prasība sociālās aprūpes centros un slimnīcās «ir uz palikšanu», piebilda politiķe.
Ārkārtējās situācijas izbeigšana pēc 9. jūnija ir Saeimas rokās, ceturtdien pēc valdības ārkārtas sēdes mediju pārstāvjiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Vaicāts, vai valdībai ir plāns «B» gadījumā, ja jaunā Covid-19 likuma izskatīšana Saeimā ieilgts un šis likums nestāsies spēkā 9. jūnijā, Kariņš atzina, ka valdībai ir plāns «B», tā detaļas neatklājot.
«Tas, vai valsts izies no ārkārtējās situācijas pēc 9. jūnija, ir Saeimas rokās. Valdībai ir skaidrs, ka mēs gribam izbeigt ārkārtējo situāciju ar 9. jūniju un ar 10. jūniju ieiet jaunā ikdienas režīmā. Saeima skata to, kāds būs šis jaunais režīms,» klāstīja Kariņš, paužot cerību, ka Saeima laikus izskatīs un pieņems jauno Covid-19 likumu.