Pagājušajā pavasarī Covid-19 vēl bija gana žēlīgs pret Latviju. Daudzviet saslima un mira tūkstošiem ļaužu, taču Latvijā saslimošos skaitījām simtos, bet mirušos – desmitos. Viens no pirmajiem, kura dzīvību laupīja vīruss, bija Rolands Tjarve – žurnālists, bijušais premjera Māra Gaiļa preses sekretārs un kādreizējais Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors.
Viņš daudzus gadus strādāja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikāciju nodaļā, audzinot jaunos žurnālistus. Rolanda sieva žurnāla IR galvenā redaktore Nellija Ločmele publicēja viņam veltītu piemiņas rakstu.
«Statistikā viņš ir anonīms pacients ar smagu slimības gaitu. Rolands Tjarve – mans vīrs, kuru nonāvēja Covid-19,» vēstīja Nellija, izstāstot par pēdējo mēnesi kopā ar vīru.
«Paši par sevi nešaubījāmies, ka esam ārpus riska grupām, uz ārzemēm tagad neesam braukuši, esam spēka gados, nesmēķējam un neslimojam. Jā, Rolanda darbs Latvijas Universitātē nozīmēja stresu pārpārēm, un imunitāti jau tas nekādi neuzlabo. Taču šajā sezonā abi kļuvām par roņiem un iknedēļas aukstajā peldē – lietus vai sniegs – jutāmies norūdījušies un veseli,» rakstīja viņa. Rolands saslima pēkšņi.
Vēl 15. martā abi peldējuši Lielupē, bet jau nākamajā dienā Tjarve gulēja mājās ar augstu temperatūru un galvassāpēm.
Tikai sievas mudināts, viņš veicis analīzes, un 23. martā uzzinājuši – Rolands ir Covid-19 pozitīvs. Kur inficējies, tā arī nav zināms. Slimnīcas reanimācijā Rolanda mūžs pārtrūka 11. aprīlī.
Drīz būs gads bez Rolanda, un 24. februārī viņa sieva Nellija nāca klajā ar vēstījumu: «Vīra pēkšņā nāve, ieilgusī pārslodze darbā un smacējošā pandēmijas realitāte ar valdības kļūdām, kas katru dienu prasa dzīvības,– šis Covid-19 mezgls man kļuvis pārāk ciešs un sāpīgs.» Pauzi Nellija nolēmusi paņemt līdz rudenim.
Pirms divām nedēļām žurnāla IR galvenā redaktore tviterī pavēstīja, ka aizvadītā nedēļa viņai bijusi priecīgākā gada laikā. «Tētis šodien dabūja vakcīnu Piebalgā, Rolanda mamma aizvakar Rīgā! Protams, viss ar pašorganizēšanu – abiem senioriem ģimenes ārsti nepotē, manavakcina klusē, bija jāmeklē varianti, jāzvanās,» atzina Nellija.