«Šādu pieeju atbalsta arī premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV),» sacīja ministre, «nākamnedēļ lemsim par turpmākajiem soļiem.»
Ņemot vērā, ka ir tautieši, kas ir atgriezušies no valstīm, kurās inficēšanās līmenis ir augstāks, «mums ir jārēķina divreiz pa divām nedēļām, kuru laikā mēs varam sagaidīt inficēšanās uzliesmojumu», sacīja ministre.
«Likums par ārkārtas situācijām šobrīd paredz iespēju viena iemesla dēļ noteikt vienu pagarinājumu un uz trīs mēnešiem, manuprāt, tas arī būtu jādara,» uzskata veselības ministre, uzsverot, ka valdībai jebkurā laikā ir tiesības pārtraukt ārkārtas situāciju, ja stāvoklis valstī uzlabojas.
Jau ziņots, ka arī Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis iepriekš aģentūrai LETA pauda viedokli, ka Covid-19 izplatīšanās dēļ līdz 14.aprīlim Latvijā izsludinātais ārkārtējais stāvoklis noteikti būs jāpagarina.
Vaicāts, vai Latvijā jau tagad vajadzētu ķerties klāt pie stingrākiem ierobežojumiem sabiedrībai, infektologs norādīja, ka pagaidām inficēto skaita pieaugums ir samērā līdzsvarots, tādējādi patlaban nav iemesla ieviest vēl kādus drošības pasākumus. «Tomēr ārstniecības iestādēm jābūt vēl augstākā gatavībā uzņemt pacientus,» ir pārliecināts infektologs.
«Jāsaprot, ka minētie papildu pasākumi var izraisīt virkni citu medicīnisku un sociālu problēmu, un pēc to atcelšanas infekcijas izplatība atkal var atjaunoties ar iepriekšējo ātrumu,» skaidroja profesors, mudinot iedzīvotājus mainīt ikdienas paradumus un «dzīvot citādāk, ievērojot distancēšanos un maksimāli ierobežojot kontaktu arī ar citiem cilvēkiem».
Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.