Pirms multimediālās izrādes Šī mīlestība nepārdodas PDz tikās ar mūziķa un komponista Matīsa Runtuļa vecākiem producentiem Sanitu Tauriņu un Viktoru Runtuli.
Pagājušā gada maijā viņi uz mūžu atvadījās no sava dēla. Matīss no dzīves izvēlējas aiziet pats.
Ar savu trauslo būtību nespēdams dzīvot reālajā pasaulē un arvien vairāk kļūdams atkarīgs no dažādām vielām, Matīss salūza.
Citi lasa
Vecāki nelaimes mērogu apjautuši pārāk vēlu, un, lai gan centušies viņam palīdzēt, viss bija aizgājis pārāk tālu…
«Kad Matīss pamazām sāka rāpties ārā no bedres, mēs ar Viktoru centāmies neuzkrītoši ļaut viņam sevi realizēt, iestudēt izrādi, kurai viņš būtu muzikālais direktors. Tolaik doma bija pavisam cita – viņš pats atlasītu tai mūziku, izrādē būtu gan Matīsa mūzika, gan viņa aranžēti citu autoru darbi. Dēls piekrita. Taču viņš tam vēl nebija pieķēries, kad notika nelaime. Pamazām, kad bijām atguvušies no pārdzīvojuma, mēģinājām saprast, ko darīt. Nolēmām, ka veidosim izrādi un izdarīsim to, ko viņam bijām solījuši.
Izrādē skanēs 14 Matīsa skaņdarbi, kurus Viktors, kurš arī ir izrādes režisors, izvēlējies kopā ar viņa draugiem,» PDz stāsta Sanita. Matīsa vecākiem ir liela pieredze, iestudējot popularitāti ieguvušās kabarē programmas, un šīs zināšanas viņi izmantoja arī šoreiz.
«Būs laikmetīgā deja, aktierspēle, akrobātika, dzīvā mūzika, tikai to visu pavēršot citā formātā – par nopietnu, dziļāku tēmu. Taču tas būs viegli uztverams un ar nelielu humora devu.
Šī izrāde būs veltījums Matīsam un visiem jaunajiem cilvēkiem, kas jūtas atstumti, nesaprasti, kas netiek līdzi laikam.
Mēs ar savu personīgo pieredzi esam izgājuši cauri skumjam stāstam, un ar savu darbu gribam dot cerību citiem jauniešiem un viņu vecākiem. Izrāde sāksies ar Matīsa dziesmu Šī mīlestība nepārdodas.»
Izrāde būs no 15. līdz 21. septembrim, un vienlaikus būs skatāma arī audiovizuāla izstāde Māksla garākai dzīvei.
Matīsa Runtuļa vecāki SANITA TAURIŅA un VIKTORS RUNTULIS ir šķīrušies, taču viņus cieši vieno zaudējuma sāpes un vēlme turpināt dēla radošās idejas.
«Matīss ir izplatījumā, bet kopā ar mums visu laiku ir daļa dēla. Viņa iemīļotajā kalniņā manas māsas lauku mājās dēla piemiņai iestādīts kociņš, bet mēs ar Viktoru nēsājam īpašus sudraba kulonus, kuros ir Matīsa pelni.
Kuloni rotāti ar seno skandināvu rūnu rakstiem, par kuriem Matīss ļoti interesējās. Bezgalības simbolā iestrādāti izkausētie mūsu zelta laulības gredzeni,» stāsta Sanita.
Izrādes muzikālās daļas vadītājs ir mūziķis kontrabasists TOMS POIŠS, un tajā muzicēs visi Matīsa draugi. Psihoterapeites Ainas Poišas dēls Toms PDz stāsta: «Ar Matīsu bijām ļoti jauni, kad sārtiem vaigiem un lielām acīm mūziķa Kārļa Lāča sastāvā spēlējām izrādē Cabaret, kuru taisīja Matīsa vecāki. Tā mums bija lieliska pieredze – muzicēt ar tādiem veterāniem. Vēlāk abi studējām Latvijas Mūzikas akadēmijā, es džeza nodaļā, Matīss – skaņu režiju. Mums ir bijuši kopēji ieraksti, projekti. Vienmēr ar interesi esmu sekojis visam, ko Matīss darīja. Radīt mūziku – tas ir veids, kā cilvēks sevi var materializēt ārpus fiziskās pasaules. Tagad, gatavojoties izrādei, vēl vairāk novērtēju viņa talantu. Ir skumji, ka Matīsa nav, bet prieks, ka bija iespēja viņu pazīt. Viņa klātbūtne ir jūtama vēl aizvien, tikai vairs nav, kam pajautāt padomu dažās tehniskajās lietās…»