Advokāts Jānis Rozenbergs pauda, ka, pēc viņa klienta vārdiem, ar lielu varbūtību šādu nepatiesu izdomājumu izplatīšanas mērķis ir bijis panākt politiskus un juridiskus ierobežojumus Avenam, turklāt ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un citās valstīs.
Iesniegumā apgalvots, ka Savins savā sociālā tīkla «Facebook» profilā publicējis vairākas patiesībai neatbilstošas Avenu apkaunojošas ziņas.
Tāpat iesniegumā minēts 29.septembra Latvijas Televīzijas raidījuma «De Facto» ziņotais, ka, iespējams, Savins par šo apmelojošu ziņu izplatīšanu varētu būt saņēmis finansējumu no Lietuvā reģistrētā «Cooperation for Democracy» fonda, kura dibinātājs ir Izraēlā dzīvojošais miljardieris Leonīds Ņevzļins.
Savins, kurš pirms 2015.gada Latvijā ieradās kā politiski vajāts bēglis, vēlāk iemācījās latviešu valodu un nesen naturalizējies, «De Facto» apgalvoja, ka pret Avenu vēršas tikai tāpēc, ka uzskata viņu par «piektās kolonnas pārstāvi». Viņš arī kategoriski noraidījis komunikāciju ar Ņevzļinu.
«De Facto» Savins arī tika pieminēts kā krievu emigrantu atbalsta asociācijas «AREM» valdes priekšsēdētājs.
LETA arī ziņoja, ka Korupcijas apkarošanas fonds 12.septembrī publiskoja savas izmeklēšanas rezultātus, saskaņā ar kuriem uzbrukumu Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija sabiedrotajam Leonīdam Volkovam pasūtīja Izraēlā dzīvojošais uzņēmējs, naftas kompānijas «Jukos» bijušais vadības pārstāvis Ņevzļins.