Nākamā hercoga Jēkaba tiesību sardzē
Diemžēl Frīdriham un Magdalēnai nebija bērnu. Nelīdzēja ne vīģes, ne bebra dziedzeru uzlējums, ne lazdu miza… Toties Dievs Magdalēnai dāvāja bāreņos palikušo vīrabrāļa mazuli, 1610. gadā Kuldīgā dzimušo Vilhelma dēlu Jēkabu. Kad pāris nedēļu vecajam zēnam nomira māte, viņas vietā stājās rūpīgā un maigā Magdalēna.
Lai kā arī iegriezās dzīve, Magdalēna vienmēr palika Jēkaba patiesā uzticības persona.
Līdz 14 gadu vecumam līdz ar tēvu izdzīvojies galmos Kēnigsbergā, Berlīnē, Rostokā, Leipcigā, viņš izauga sirsnīgs, krietns un mērķtiecīgs. Un – bija hercogu atvasei netipiski pieticīgs.
Kad poļu karalis tiecās Ketleru dinastiju izspiest no Kurzemes, uzsverot, ka Jēkabs līdz ar tēvu Vilhelmu zaudējis hercogistes mantošanas tiesības, Magdalēna metās cīņā, lai audžudēla tiesības atjaunotu. Kopā ar hercogu Frīdrihu viņa uzsāka plašu saraksti ar citu valstu valdniekiem, amatpersonām un viņu sievām – līdz pat Polijas karaļa ietekmēšanai.
Beigu beigās Polijas seims Jēkabu atzina par Kurzemes un Zemgales hercogistes mantinieku. Kā jau zinām, tieši jaunais un harismātiskais Jēkabs būs tas, kurš Kurzemei pavērs ziedu laikus – uzbūvēs ceļus, tiltus, spēcīgus kuģus… Tālāko jūs zināt: ceļš uz Tobāgo un – kā uzgāju 1935. gadā izdotajā Juškēviča grāmatā par Kurzemes hercogiem – arī uz sudraba rūpniecības koloniju Dienvidnorvēģijā. Magdalēna bija turpat vien līdzās, no sava Dobeles cietokšņa visu vēroja un atbalstīja. Un audžudēls, šķiet, mantojis nevis sava tēva, bet gan patēva Frīdriha raksturu – disciplinētību un stratēģisku prātu.
Ir saglabājusies jauka, gandrīz mūsdienīga, Magdalēnas vēstule, kura vēstī par laiku, kad patēvs jau miris un Dobeles pilī pēc atraitnes rīkojuma sākusies radikāla pārbūve… Pēc tam, kad palūgusi Jēkabam saražot remontam nepieciešamos kārniņus un pateikt, kurā ceplī tos varēs saņemt, hercogiene mīlīgi uzaicina audžudēlu pavadīt Vasarsvētkus pie viņas Dobelē.
Arī hercoga Jēkaba jaunā sieva, Brandenburgas grāfiene Luīze Šarlote, kļuva Magdalēnai tuva. Vecā hercogiene pieredzēja arī pāris pirmos no kopumā deviņiem audžudēla mazuļiem. Jēkaba sieva, iedvesmojusies no Magdalēnas, arī savās muižās veidoja dārzus.