Laikrakstam The Washington Post kāds augsta ranga Krievijas diplomātiem pietuvināts avots atklājis, ka sarunās ar Vašingtonu par kara izbeigšanu Ukrainā, visticamāk, tika pārrunāti sankciju nosacījumi, tostarp rosināts tās atcelt dažām augsta ranga amatpersonām un atsevišķiem uzņēmējiem, kā arī pieprasīts atcelt ierobežojumus attiecībā uz elektroenerģiju. Jāatzīmē, ka Krievija tikšanās priekšvakarā nāca klajā ar paziņojumiem, kas liek domāt, ka tikšanās nav tikai par dialoga atjaunošanu starp Maskavu un Vašingtonu. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs sacīja, ka sarunās galvenā uzmanība tiks vērsta uz «visu Amerikas un Krievijas attiecību atjaunošanu».
Kas attiecas uz Ukrainas teritorijām, Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasīlijs Ņebenzja pirmdien ANO Drošības padomes sanāksmē atkārtoja Kremļa iepriekš vairākkārt pausto redzējumu, ka Ukraina ir neatgriezeniski zaudējusi Krievijas okupētās teritorijas un tai ir jāatsakās arī no citas savu reģionu daļas, jaunākajā ziņojumā vēsta Vašingtonā bāzētais Kara studiju institūts (ISW).
Okupētā Krima, kā arī Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu okupētās daļas esot uz visiem laikiem kļuvušas par Krievijas sastāvdaļu, ANO klāstīja krievu diplomāts. Ukrainai miera sarunu ietvaros būtu jāpiekrīt teritoriālo robežu pārskatīšanai un jāatdod Krievijai Doneckas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu teritorijas, kuras tagad kontrolē Kijiva, pauda Ņebenzja.
Ukrainai nākotnē būtu jākļūst par neitrālu valsti bez dalības militārās aliansēs un bez tiesībām pievienoties drošības blokiem, Kremļa redzējumu klāstīja Ņebenzja.
Krievijas diktators Vladimirs Putins vēl pērn jūnijā deklarēja, ka Ukrainai būtu jāizved karaspēks no visiem četriem minētajiem Ukrainas apgabaliem un jānodod tie Krievijai, atgādina ISW.