Viņa skaidroja, ka katrā 5–11 gadus vecajiem bērniem paredzētās vakcīnas flakonā ir desmit devas, kas nozīmē, ka vienā piegājienā jāsapotē uzreiz desmit bērni. «Diemžēl savākt šos desmit bērniņus vienā reizē ir pagrūti, jo ir ziema un ir arī citi vīrusi,» sacīja Veide, norādot, ka pat tad, ja desmit bērnus tomēr izdodas pierakstīt uz vienu dienu, kāds no tiem vienalga saslimst un vakcinēties nevar.
«Tā ir milzīga problēma tomēr. Ja būtu vismaz sešas vai pa vienai devai [flakonā], būtu daudz efektīvāka tā vakcinācija,» sacīja Ģimenes ārstu asociācijas prezidente.
Kopumā interesi par jaunāko bērnu vakcināciju pret Covid-19 Veide raksturoja kā nelielu. Viņa arī atzīmēja, ka infektologi iesaka sākt vakcinēšanu ar tiem bērniem, kuriem ir hroniskas saslimšanas, un, salīdzinot ar pieaugušajiem, tādu bērnu ir daudz mazāk. «Vecāki veseliem bērniem tomēr izvērtē šobrīd to situāciju, meklē vairāk pētījumu, pierādījumu. Es teiktu, ka diezgan atturīgi un piesardzīgi, bet ir tādi, kas tomēr arī vēlas veselus bērnus 5–11 gadu vecumā vakcinēt,» stāstīja Veide.
Kā liecina Nacionālā veselības dienesta un Centrālās statistikas pārvaldes dati, līdz 6.janvārim Latvijā pirmo poti pret Covid-19 bija saņēmuši 3206 bērni vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, kas atbilst 2,26% no visiem 2021.gada sākumā Latvijā dzīvojušajiem bērniem šajā vecumā.
5–11 gadus veco bērnu vakcinēšana pret Covid-19 Latvijā sākās 2021.gada 16.decembrī. Speciālisti norāda, ka vakcinēšanās pret Covid-19 īpaši ieteicama ir bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām.