Latvijā seismoloģiskais monitorings tiek veikts vienā – Slīteres – novērojumu stacijā, tomēr novērojumi tiek salīdzināti arī Latvijas apkārtnē atrodamajās stacijās Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Polijā un Dānijā.
Konkrētais notikums izteikti fiksēts tikai vienā – Slīteres – novērojumu stacijā. Precīzāku informāciju par notikuma atrašanās vietu LVĢMC varēs sniegt pēc padziļinātas datu analīzes.
Centrs norāda, ka šobrīd ir skaidrs, ka zemestrīce, ja tāda ir bijusi, ir lokāla mēroga, jo pazīmes par to vērojamas tikai vienā novērojumu stacijā. Līdz ar to paredzamā notikuma magnitūda visdrīzāk ir zem 3, kas nozīmē, ka postījumi ēkām vai infrastruktūrai saistībā ar zemestrīci nebūtu novērojami.
Latvijā novērojamās zemes kustības parasti ir neliela mēroga, saistītas ar cilvēku darbību, piemēram, militārajām mācībām. Pēdējā dabiskā zemestrīce Baltijas reģionā fiksēta 2022.gadā Igaunijas ziemeļos ar magnitūdu 2,3. Dabiskās zemestrīces reģionā ļoti reti pārsniedz magnitūdu 3.
Seismoloģiskā monitoringa dati tiek uzkrāti nepārtrauktā režīmā, savukārt datu apstrāde un interpretācija ir manuāls process.
LVĢMC aicina tos, kuri vibrācijas jutuši, aizpildīt anketu un sūtīt «[email protected]».