• Krievija soda «Google» par Ukrainas kara video neizņemšanu no «YouTube»

    Sabiedrība
    Ziņu aģentūra LETA
    21. aprīlis, 2022
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: publicitātes
    Tiesa Krievijā ceturtdien piesprieda vairākus mazus sodus ASV tehnoloģiju kompānijai «Google» par to, ka no kompānijai piederošās vietnes «YouTube» nav izdzēsti Krievijas propagandai neatbilstoši video par karu Ukrainā.

    Tiesa Maskavā nolēma, ka kopumā «Google» jāmaksā 11 miljoni rubļu (93 900 eiro pēc Eiropas Centrālās bankas kursa, kas fiksēts 1.martā, kad banka pārtrauca publicēt eiro un rubļa kursu Krievijas valūtas nestabilitātes dēļ) sods par valsts mediju uzrauga prasību neizpildīšanu.

    Krievijas valsts ziņu aģentūras vēstīja, ka «Google» bija jādzēš, piemēram, video, kurā publicēta, kā tiek apgalvots, sarunas starp Krievijas karavīriem un tuviniekiem Krievijā, kurās krievu karavīri sūdzas par lielo kritušo biedru skaitu.

    Citā video, kas neatbilstot Krievijas likumu normām, pausts, ka karavīrus, kuri atkāpjas Ukrainas pretuzbrukumos, nošauj Krievijas vienības, kas bloķē atkāpšanos.

    Kopš Krievija 24.februārī sāka jaunu iebrukumu Ukrainā, «YouTube» ir bijis tās cenzūras uzraugu redzeslokā.

    Pēc kara sākuma Krievija ir ierobežojusi piekļuvi valsts nekontrolētiem medijiem un informācijas resursiem.

    Ar tiesas spriedumu ir aizliegtas vietnes «Facebook» un «Instagram», kas nodēvētas par ekstrēmistu organizācijām, kā arī «Twitter».

    Lai gan visas trīs bloķētās vietnes ir iespējams izmantot, lietojot atrašanās vietu maskējošo VPN pakalpojumus, lielākā daļa krievu informāciju gūst no valsts televīzijas un citiem valdības kontrolētiem medijiem, kuros stingri ievēro noteikumus kara Ukrainā atspoguļošanai. 

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē