Krauze skaidroja, ka ZZS nav nekādu «sarkano līniju» pret AS, taču reizē partiju apvienība vēlas noskaidrot situāciju ar turīgu Liepājas uzņēmēju, kuri ziedojuši AS, un Šķēles iespējamo ietekmi uz «Apvienoto sarakstu».
ZZS valdes priekšsēdētājs norādīja uz par oligarhu dēvētā ekspremjera Šķēles atsevišķiem kādreizējiem līdzgaitniekiem, kuri tagad ir pietuvināti AS politiķiem.
Krauze reizē norādīja, ka ZZS atbalsta plašu koalīciju, kurā būtu pārstāvētas visas piecas partijas – «Jaunā vienotība» (JV), ZZS, «Progresīvie», AS un Nacionālā apvienība (NA).
LETA jau vēstīja, ka attiecībā uz ZZS bažas paustas saistībā ar cita par oligarhu dēvētā, ZZS pirms vēlēšanām izvirzītā premjera amata kandidāta Aivara Lemberga («Latvijai un Ventspilij»/ZZS) ietekmi.
Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pirmdien paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata un vairs atkārtoti nepretendēs uz šo amatu. Kariņš ceturtdien Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam iesniegs dokumentu par valdības demisiju.
Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS – 16, bet «Progresīvajiem» – 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam kodolam dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu.
AS ir 15 parlamentārieši un NA – 13 deputātu vietas.
Opozīcijas partijai «Stabilitātei» ir desmit mandāti un «Latvija pirmajā vietā» – astoņas vietas parlamentā. Tāpat Saeimā ir divi pie frakcijām nepiederoši deputāti.