Kariņš skaidroja, ka šodien partiju pārstāvji vienojās turpināt vienreizējo pabalstu piešķiršanu. Valdība nesen jau lēma piešķirt 500 eiro vienreizēju pabalstu par katru apgādībā esošo bērnu, taču šodien koalīcija konceptuāli vienojās paplašināt pabalsta saņēmēju loku.
Premjers norādīja, ka Labklājības ministrija kopā ar sociālajiem partneriem izstrādāja šo piedāvājumu. Koalīcija to ir konceptuāli atbalstījusi.
Trešdien, 3. martā, par to diskutēs stratēģiskās vadības padomē, bet ceturtdien, 4. martā, to iecerēts izskatīt Ministru kabinetā. Pēc tam likumprojekts tiktu sūtīts izskatīšanai Saeimā.
Arī Saeimas deputāts Gatis Eglītis pēc Sadarbības sanāksmes sēdes pauda gandarījumu, ka koalīcija vienojās par atbalstu šīm grupām, un, viņaprāt, tas «kārtējo reizi apliecina, ka koalīcija spēj vienoties par jautājumiem, kuros agrāk bijuši atšķirīgi viedokļi. »Ir skaidrs, ka krīzes situācijās nevajag skopoties, ja tā var teikt. Jādomā, kā palīdzēt visām sabiedrības grupām," teica Eglītis, piebilstot, ka ar šo atbalstu, viņaprāt, būs izdevies nosegt galvenās sabiedrības grupas, kam atbalsts ir nepieciešams.
Vienlaikus Nacionālās apvienības pārstāvis Imants Parādnieks atzīmēja, ka koalīcija ir atbalstījusi piedāvājumu ar lielāku fiskālo ietekmi, nekā sākotnēji bija cerēts. Tāpat viņš atklāja, ka sarunās iezīmējās lieta par ko koalīcijai nākotnē īpaši jāpiedomā, proti, par mērķētāku atbalstu atsevišķām grupām.
Vienreizēju 200 eiro pabalstu nolemts piešķirt visiem pensionāriem, nedalot pēc pensijas lieluma, izriet no labklājības ministres Ramonas Petravičas pirmdien paustā pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes.
Vienreizēju pabalstu paredzēts piešķirt pensionāriem, invaliditātes pensijas saņēmējiem, cilvēkiem, kuri saņem pabalstu par apgādnieka zaudējumu, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu vai īpašas kopšanas pabalstu, par koalīcijā panākto vienošanos informēja Petraviča.
Pabalstu varētu sākt maksāt aprīlī, un to saņems Latvijā deklarētas personas. Kopā pabalstu izmaksai būs nepieciešami 112,5 miljoni eiro, skaidroja ministre.