Uz jautājumu, kas notiek, ja gadās saslimst ar šo slimību, viņa atbildēja, ka lielākā daļa grūtnieču to pārcieš viegli, tomēr ir salīdzinoši lielāks risks nonākt arī slimnīcā: «Jāsaka, ka bērniņa veselība ir saistīta ar mammas vispārējo stāvokli.
Par laimi Covid-19 infekcijai nav anomāliju izraisošu efektu, bet, ja mammai ir smaga slimības gaita un viņa cieš no elpošanas mazspējas, tad arī bērniņam tas rada stresu.
Ja mammai ir mazāk skābekļa, arī bērniņš caur placentu saņem mazāk skābekļa.»
Citi lasa
Veisa atklāja – ja mammas dzīvība ir briesmās, tad prioritāras ir tās rīcības un izvēles, kas glābs sievieti: «Uz mazuli var attiekties visi tie riski, kas ir saistīti ar neiznēsātību vai priekšlaicīgu dzimšanu. Tad, kad jaunā māmiņa saslimst ar Covid-19, tas risks, kas attiecas uz zīdaini, ir tas, ka viņa var nodot bērniņam infekciju viņu aprūpējot. Vairāk vai mazāk tas nozīmē arī mazākas spējas parūpēties par mazuli, ja mammai ir slikti, viņa klepo, ir augsta temperatūra, galvassāpes, vājums.»
Zemāk skaties 1188 Play video no STV Pirmā! raidījuma Māmiņu klubs, kurā ginekoloģe stāsta, kas var notikt ar grūtnieci vai jauno māmiņu, ja viņa saslimst ar Covid-19.