Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Kas ir romantiskā krāpšana? Policijā vēršas aizvien vairāk sieviešu

    Krāpniecība
    Estere Jansone
    4. decembris, 2024
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Carlos Quintero/Unsplash
    Šis nav stāsts par sānsoli attiecībās. Tas ir nu jau bieži izmantots krāpniecības veids, no kura cieš arvien vairāk sieviešu. Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijā saņemts iesniegums no kādas kurzemnieces, kurai ilgākā laika posmā kavalieris izkrāpis vairāk nekā 6 000 eiro. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

    1.decembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē saņemts iesniegums no kādas Priekules pagastā dzīvojošas sirmgalves, kura kļuvusi par krāpnieku upuri. Sieviete apgalvo, ka viņai saziņas vietā Messenger uzrakstīja kāds vīrietis iepazīšanās nolūkos. Saraksti abi turpināja saziņas vietnē Whatsapp, kur kavalieris solījis pārcelties uz dzīvi pie sievietes. Krāpnieks ilgākā laika posmā apvārdojis sievieti, uzdodoties par muitas darbiniekiem, pieprasot atmuitot pielūdzēja sūtīto paku, citā reizē ar sievieti sazinājies it kā ārsts, apgalvojot, ka kavalieris nokļuvis slimnīcā un nepieciešama nauda operācijai. Sarakste notikusi ilgāku laiku un vīrietis no sirmgalves izkrāpis naudu vairāk nekā 6 000 eiro apmērā.

    Aplūkojot saraksti, redzams, ka tā notikusi latviešu valodā, taču, no krāpnieku puses izmantojot tulkotāju. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

    Šādos gadījumos, kas tiek dēvētas par romantiskajām krāpšanām, krāpnieki laika gaitā iemanto sieviešu uzticību, sola drīzumā braukt ciemos un darīt visu, lai viņas būtu laimīgas un justos mīlētas. Ne vien iepriekš minētajā gadījumā, bet arī citās reizēs šādas sarakstes parasti beidzas negatīvi – tiklīdz krāpnieks saņem prasīto naudas summu, jebkāda komunikācija ar cietušo tiek pārtraukta, tādējādi nodarot ne tikai sirds sāpes, bet arī finansiālas problēmas.

    Lai nepiedzīvotu nepatīkamus mirkļus, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem sociālajos tīklos, iepazīstoties ar svešiniekiem. Tāpat atkārtoti atgādinām, ka nevajadzētu trešajām personām izpaust savus personīgos datus, tādējādi pakļaujot sevi riskam kļūt par krāpšanas upuri.

     

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē