Vienam no visu laiku izcilākajiem Latvijas futbolistiem Andrejam Rubinam bija tikai 43 gadi. Sarunā ar žurnālu «Privātā Dzīve» viņa draugi atzinuši, ka tieši šis gads Andrejam bijis ļoti veiksmīgs un pavēris jaunus apvāršņus. Andrejs atkal nonācis futbola apritē – kā treneris sācis strādāt Jūrmalas Futbola skolā un futbola klubā «Spartaks Jūrmala», savukārt pavasarī iznāca viņa un drauga Askolda Uldriķa kopīgi sarakstītā grāmata «Es sēdēju tikai vienreiz», kas atklāj viņa skaudro dzīvesstāstu.
Tas Rubinam bijis liels notikums, un ar paveikto viņš ļoti lepojies. Šķita, ka leģendārā futbolista dzīve pēc daudziem sāpīgiem kritieniem beidzot ir nokārtojusies. Tāpēc ziņa, ka Andreja vairs nav, bija šoks visiem. «Sēru ziņu man trešdienas rītā paziņoja Kaspars Gorkšs. Tā, protams, bija ļoti negaidīta, jo nesen vēl Andreju redzēju. Viņš bija iekārtojies darbā Jūrmalā – strādāja gan Futbola skolā, gan arī «Spartakā».
Par to ļoti priecājos, jo vienu brīdi viņam dzīvē gāja kā pa amerikāņu kalniņiem, tāpēc biju pārliecināts, ka Rubinam beidzot viss nokārtojies,» stāsta Andreja kolēģis izlasē Māris Verpakovskis. «Izrādās, Andrejs divas dienas bija pazudis, neieradās darbā un neatbildēja uz telefona zvaniem. Kolēģi sāka celt trauksmi. Tā kā Kaspars Andrejam bija darba devējs Jūrmalas Futbola skolā, policija tieši viņam pirmajam paziņoja šokējošo vēsti.» Verpakovskis piebildis:
«Ekspertīze vēl nav bijusi, tāpēc nevar īsti saprast patiesos nāves iemeslus, vai tā bijusi sirds vai nelaimes gadījums, vai kādi citi iemesli. To pagaidām nezina arī policija.»
Futbolā Andrejs sasniedza tiešām spožus panākumus. Andreja Rubina kontā ir 117 spēles Latvijas valstsvienībā, kas ir otrs lielākais rādītājs mūsu valsts vēsturē. Pirmoreiz izlases kreklu viņš uzvilka 1998. gada novembrī pārbaudes spēlē pret Tunisiju, bet savu pēdējo maču valstsvienībā aizvadīja 2011. gada oktobrī Horvātijā. Viņam pieder apbrīnojams rekords – Rubins Latvijas futbola izlasē spēlējis 59 mačos pēc kārtas. Karjeras laikā no 1996. līdz 2012. gadam spēlējis Latvijas, Zviedrijas, Anglijas, Krievijas un Azerbaidžānas klubos.
Draugu atmiņas, visu patiesību par Rubina dzīves misēkļiem un to, kāds viņš īstenībā bijis, uzziniet žurnāla «Privātā Dzīve» jaunākajā numurā!