Kā skaidro Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga, reizēm cilvēkam vizītes laikā šķiet, ka viss ir skaidrs, bet pēc tam mājās izrādās – viss ir aizmirsies. Tāpēc, dodoties pie ārsta, ieteicams ņemt līdzi lapiņu, nekautrēties jautāt un visu pierakstīt. Tāpat var palūgt arī receptes izdruku – ārsts var izdrukāt recepti papīra formā (aptiekā tā nav jāuzrāda, tā domāta tikai savai zināšanai, lai varētu ieskatīties). Ja cilvēks vēlāk attopas, ka nekas nav pierakstīts, receptes izdruku arī nav, var sazināties ar ārsta praksi – māsiņa vai ārsta palīgs var paskatīties un atgādināt, kādi medikamenti cilvēkam izrakstīti.
Savas e-receptes var apskatīt arī elektroniski portālā latvija.lv. Izvēlas e-pakalpojumu Manas e-receptes, autentificējas ar eID vai e-paraksta viedkarti, vai internetbanku, iepazīstas un apstiprina pakalpojuma lietošanas noteikumus. Datorā atveras forma, kurā jāizvēlas darbība, par kuru vēlas saņemt datus, – Pārskats par derīgajām receptēm vai Izrakstīto un saņemto ārstniecības līdzekļu pārskats.
E-recepte parasti ir derīga trīs mēnešus pēc tās izrakstīšanas, bet, ja izrakstītas zāles ilgstošam lietošanas periodam, piemēram, hormoni, tad receptes derīguma termiņš var būt arī gads.
Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».