Prātam neaptverami, ka pirmais mobilais telefons ar kameru tika laists pārdošanā pirms 20 gadiem. Protams, telefoni, datori un video kasetes – tolaik tik ļoti populārās, tika ražotas masveidā un nāca tieši no Āzijas valstīm, Ķīnas, Dienvidkorejas.
Viens no visu laiku pārdotākajiem mobilajiem telefoniem divtūkstošajos gados – Nokia 3310 – bija pavisam neliela izmēra modelis ar taustiņiem un melnbaltu ekrānu. Tam nebija kameras, bet par internetu šajās ierīcēs varēja vispār aizmirst. Toties telefons izpelnījās slavu ar savu izturību, par kuru joprojām dzirdami nostāsti un sajūsmas vārdi.
Runājot par mūsdienu telefoniem, tie ir tik daudzfunkcionāli, ka bez tiem vairs gandrīz nevar iztikt ikdienā, un galvenais nenokavēt brīdi, kad to nepieciešams uzlādēt! Katru gadu tiek izlaisti jauni telefonu modeļi, un mūsdienās to plašais klāsts patiešām pārsteidz.
Citi lasa
Pirmais iPhone modelis parādījās tikai 2007. gadā.
Tā kamerai bija vien 2 megapikseļu izšķirtspēja, kamēr šobrīd iPhone 11 Pro modelim ir kamera ar trīs lēcām un 12 megapikseļu izšķirtspēju.
Vieglāki datori
Tagad varam atļauties ielikt jebkuru viedtālruni sev kabatā, bet planšetdatoru vai portatīvo datoru iemest somā un skriet uz darbu, skolu, kafejnīcu. Pirms 20 gadiem datori bija galvenokārt stacionāri un aizņēma daudz vietas, to monitori varēja būt pat 30 centimetrus biezi. Datoru operatīvā atmiņa pat nesasniedza 1 gigabaitu – tā bija vairākas reizes mazāka nekā parastam mūsdienu viedtālrunim.
Filmas un seriāli – visur!
Tehnoloģiju un viedierīču biežo izmantojamību īpaši var redzēt pēdējo mēnešu laikā, kad visā valstī izsludināta ārkārtas situācija un lielākā daļa aktivitāšu norit attālināti. Cilvēkiem ir vairāk brīvā laika, lai skatītos filmas, seriālus, un mūsdienās visbiežāk to dara ar straumēšanas pakalpojumiem, piemēram, Netflix. Arī dažādu raidījumu tiešraides var skatīties no datora, telefona vai atrast to arhīvā un noskatīties sev vēlamajā laikā, bet agrāk tas bija iespējams tikai konkrētajā laikā un vietā – pie televizora.
Spotify – mūzika vienmēr līdzi
Arī radio vairs nav nepieciešams, ja pie rokas ir telefons, kurā var izmantot jebkura veida pakalpojuma aplikācijas un izlasīt ziņas interneta portālos vai klausīties mūziku aplikāciju Spotify.
Bija laiki, kad mūziku klausījāmies no kasetēm vai kompaktdiskiem.
Lai ārpus mājām klausītos mūziku, vajadzēja nēsāt līdzi gan pašus diskus, gan austiņas un palielu atskaņotāju, kas neietilpa bikšu kabatā. Pēc tam izplatīti kļuva izmērā mazākie mp3 atskaņotāji – Apple ražotais iPod, kas parādījās 2001. gadā, un tika reklamēts ar saukli “1000 dziesmas tavā kabatā”.
Atliek vien gaidīt, kas būs nākamais pārsteidzošais solis tehnoloģiju attīstībā!