Pēc infektologa paustā, slimības garais inkubācijas periods un gausā gaita nozīmē, ka Latvijā ieviesto drošības pasākumu efektivitāti varēs izvērtēt tikai pēc laika, proti, saslimstības izplatību – ne ātrāk kā pēc septiņām dienām, hospitalizācijas apmērus – pēc 15 dienām, bet mirstību – pēc 25 dienām.
«Jāsaprot, ka epidēmija ir neizbēgama, bet mēs cenšamies bremzēt un novērst cilvēku vienlaicīgu saslimšanu,» skaidro Dumpis, norādot, ka situācijas eskalācijas gadījumā galvenais būs aizsargāt un pat izolēt gados vecus cilvēkus vai hroniski slimos. Vislielākais izaicinājums būs to izdarīt lielajās pilsētās, piebildis infektologs.
17. martā inficējušos skaits Latvijā pieaudzis līdz 49.
Citi lasa
Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.
Valdība sestdien arī nolēma, ka 17. marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.
Tāpat no 17. marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.