Konkursā tiek aicināts piedalīties ikviens Huawei viedtālruņa lietotājs. “Mēs apzināmies, cik daudz spējīgu fotogrāfu ir mūsu pašu Latvijā, tādēļ šis konkurss ir lieliska iespēja ne vien tikt atklātam, bet arī dalīties emocijās ar tūkstošiem citu cilvēku. Konkurss piedāvā iesniegt darbus sešās kategorijās, tādēļ viss, kas atliek, ir ņemt rokās savu Huawei viedtālruni un doties iemūžināt pasauli un cilvēkus sev apkārt,” stāsta Alise Cēsniece, Huawei Consumer Business Group mārketinga komunikācijas vadītāja Latvijā.
Konkursa noslēgumā žūrija izvēlēsies trīs galvenās balvas ieguvējus, kuri savā īpašumā iegūs 10 000 ASV dolāru lielu naudas balvu, savukārt katras kategorijas uzvarētājs iegūs 1000 ASV dolāru lielu naudas balvu, Huawei P40 Pro viedtālruni, kā arī elektronisko godalgas sertifikātu. Labākā darba autors tiks izvēlēts arī Latvijā – viņš savā īpašumā iegūs Huawei P40 Pro viedtālruni.
Fotogrāfija spēj no jauna izraisīt emocijas un palīdz mums atcerēties notikumus, kuri citādāk vienkārši izbalētu un aizmirstos – tā uzskata fotogrāfs Valdis Skudre, kurš būs Latvijas žūrijas pārstāvis šajā konkursā.
Viņaprāt, Latvijā ir daudz talantīgu jauno fotogrāfu, tādēļ pats galvenais ir aizmirst paškritiku un uzdrošināties parādīt savus darbus visai pasaulei.
Runājot par jaunajiem Latvijas fotogrāfiem, Valdis Skudre saredz lielu izaugsmi vietējā mērogā: “Fotogrāfija kā tāda kļuvusi krietni populārāka un arī jauno fotogrāfu ir vairāk nekā tad, kad ar to sāku nodarboties es. Šīs konkurences dēļ jaunie fotogrāfi ir spiesti būt radošāki. Turklāt mēs dzīvojam diezgan plakanā vidē bez pārāk iespaidīgiem dabas skatiem, tāpēc darbu autoriem vairāk jāpiedomā pie tā, kur meklēt šīs elpu aizraujošās vietas un skatus, kas būtu fotogrāfijas vērti.”
Kā vērtē pieredzējušais fotogrāfs, mūsmājās ir daudz talantīgu dabas, ainavu, ceļojumu, kā arī pilsētvides un portretu fotogrāfu.
Viena no galvenajām lietām, kas atšķir labu fotogrāfiju no pārējiem darbiem, ir tās spēja nodot emocijas.
Kā stāsta Valdis Skudre, fotogrāfiju uzdevums ir ne vien likt atkārtoti sajust jau piedzīvotas emocijas, bet arī radīt jaunas, vēl nebijušas sajūtas. “Fotogrāfija spēj mūsos raisīt ļoti bagātīgu un krāsainu emociju un sajūtu gammu – tā var motivēt, palīdzēt noteikti jaunus dzīves mērķus, apskatīt jaunas vietas, kā arī izbaudīt ko jaunu uz savas ādas. Taču tikpat iespējams, ka kādam tā atgādina par pagātni un liek pārdomāt līdz šim pieredzēto,” tā fotogrāfs.
Neskatoties uz to, fotogrāfijai piemīt duāls aspekts – tā ne vien ietekmē skatītāju, bet arī tos cilvēkus, kuri tiek fotografēti. Lai auditorija noticētu tam, ko viņi redz, fotogrāfam jāspēj notvert cilvēka patiesā daba un, pēc Valdis Skudres domām, panākumu atslēga slēpjas komunikācijā: “Fotografēšanas procesa laikā cilvēks nereti var justies izvilkts ārpus savas komforta zonas. Ļoti ātrs un efektīvs veids, kā palīdzēt atvērties, ir, piemēram, pasakot kādu pozitīvu komentāru par cilvēka ārējo izskatu.”