Vakcīnu pret Covid-19 gastroenterologs Hosams Abu Meri saņēma 14. janvārī.
«Var teikt, ka jūtos tieši tāpat kā pēc jebkuras iepriekšējās potes: gripas, difterijas, ko nepieciešams atkārtot ik pa 10 gadiem, un hepatīta B. Jā, es ticu medicīnai un zinātnei.
Atceros, ka apmēram pirms gada mēs tikai sapņojām, ka tuvāko divu gadu laikā varētu parādīties vakcīna.
Tomēr, līdzīgi kā tehnoloģijas attīstās pa mēnešiem, arī medicīnas tehnoloģijas attīstās paralēli un ātri. Pozitīvā ziņa, ka koronavīruss nav svešs, tas jau iepriekš zināmā mērā bija pazīstams,» atzīst Hosams.
Mediķis pārliecināts, ka vakcīnas mums palīdzēs vai nu vispār nesaslimt, vai pārslimot Covid-19 ar minimāliem simptomiem. «Pašreizējā kara stāvoklī vakcīna ir vienīgā izeja, lai pakāpeniski atjaunotu mūsu ierasto dzīvi, mēs pamazām atgrieztos aktīvajā ekonomikas ritmā. Vissvarīgākais – lai mēs atkal varētu droši satikties cits ar citu, jo cilvēciskie kontakti ir nenovērtējami svarīgi,» pauž vakcīnu saņēmušais ārsts.
Viņš piebilst, ka, protams, šobrīd ir daudz jautājumu par vīrusu un vakcīnu. «Diemžēl ir daudz nepatiesas informācijas. Neesmu imunizācijas speciālists, bet esmu ārsts, kurš seko līdzi un lasa daudz specializētās literatūras. Arī pats piedalos klīniskajos jaunu medikamentu pētījumos. Zinu, ka parasti vajadzīgas trīs testēšanas fāzes, lai zāles būtu gatavas lietošanai.
Šīs vakcīnas ir veiksmīgi pilnībā izgājušas pirmo un otro fāzi, kas apliecina, ka tās ir drošas lietošanai.
Trešā fāze, kurā katra firma iekļāvusi daudzus desmitus tūkstošus cilvēku vēl nav līdz galam pabeigta. Tā turpinās un datus monitorē, lai saprastu, uz cik ilgu laiku vakcīna iedarbojas,» nosaka Hosams.
Slaveni vakcinējas un dalās pieredzē. Kāpēc kardināls Pujāts to nedarīs? Lasi jaunākajā Privātās Dzīves numurā!