Drošības apsvērumu dēļ ceremonija, kurā pulcējas augstas valstu un SOK amatpersonas, šogad notika gandrīz bez citu skatītāju klātbūtnes – pasākumu klātienē vēroja tikai 100 īpaši lūgtu viesu. Sākotnēji izskanēja ziņas, ka koronavīrusa draudu dēļ pasākums varētu notikt tukšā stadionā.
“Mēs esam īpaši pateicīgi jums par to, ka šī ceremonija bija iespējama, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem pasaulē,” savā uzrunā SOK prezidents Tomass Bahs vērsās pie Grieķijas Olimpiskās komitejas pārstāvjiem. «Olimpiskā uguns simbolizē mūsu cerību, ka viss būs labi.»
Olimpiskās uguns aizdegšana notika īpašā simboliskā ceremonijā, kurā piedalījās Hēras tempļa augstā priesteriene, ko šogad atveidoja grieķu aktrise Ksantija Georgiu. Viņai šī ceremonija bija pirmā šajā lomā, pirms tam Georgiu piedalījās tajā kā dejotāja. Uguni aizdedz ar paraboliska spoguļa palīdzību no saules stariem, kam seko tradicionālā deja, un vēlāk no šīs uguns tika aizdegta pirmā olimpiskā lāpa, aizsākot lāpas stafeti.
Pirmā olimpiskās lāpas stafetes dalībniece bija iepriekšējo vasaras olimpisko spēļu čempione šaušanā Anna Korakaki, kura kļuva par pirmo sievieti – pirmā posma veicēju.
Sportiste savu posmu veica ar lāpu vienā un olīvu zaru otrā rokā. Skrējienā viņa viesojās arī pie moderno olimpisko spēļu izveidotāja, barona Pjēra de Kubertēna pieminekļa, kas atrodas senajā Olimpijā. No Koraraki lāpu pārņēma šā gada olimpiādes mājvietas, Japānas, olimpiskā čempione maratonā Muziki Noguči, kura triumfēja 2004. gada spēlēs Atēnās.
Lighting Ceremony of the @Tokyo2020 #Olympics https://t.co/53yf8ikWcV #OlympicTorchRelay #OlympicFlame #Olympia https://t.co/9l0Db3eAJS
— Olympics (@Olympics) March 12, 2020
Turpmākās septiņas dienas olimpiskās lāpas stafete, kā allaž, notiks Grieķijā, viesojoties vēsturiskās vietās, piemēram, pirmā zināmā antīko olimpisko spēļu čempiona Korojbusa dzimtenē Ilīdijā.
19. martā lāpa svinīgā ceremonijā, kas ieplānota Panathinaikos stadionā Atēnās, tiks nodota Tokijas olimpisko spēļu rīkotāju delegācijas rokās un ceļos uz Japānu.