Bez automātikas
Bez automātikas – kad pazūd strāva, ģenerators jāiedarbina pašam ar elektrisko vai rokas starteri. Drošībai rekomendē uzstādīt arī triju pozīciju pārslēgu: kad strādā ģenerators, kad strādā elektrības tīkls un kad nestrādā neviens no abiem.
Ja pārslēga nebūs vai ģenerators iestatīts nepareizi, var rasties situācija, ka elektrība ir pazudusi, bet, kamēr pieslēdz ģeneratoru, elektrība atjaunojas, taču ģenerators turpina strādāt un ātri vien sadeg tā elektriskā daļa.
Ērtāk un praktiskāk, ja ģeneratoru pie elektrības sadales skapja pieslēgsi stacionāri – ģenerators tur atradīsies visu laiku, un x stundā, kad pazudīs elektrība, to vajadzēs tikai ieslēgt vai tas ieslēgsies pats.
Citi lasa
Ģeneratoru var arī pieslēgt tikai brīdī, kad elektrība jau pazudusi. Tomēr, ja ģenerators ir liels un glabājas attālākā šķūnītī, jāizvērtē, vai būs pa spēkam novietot īstajā vietā aptuveni 80 kg smagu ierīci un vēl to pieslēgt.
Lai gan ar ģeneratoru elektrību mājās var atjaunot mazāk nekā minūtes laikā, apkures iekārtām iesaka vēl papildus pieslēgt UPS elektrorezerves sistēmu, kas nodrošinās nepārtrauktu strāvas padevi. Tā darbojas ar akumulatoru, kas jau iepriekš būs uzlādējies no mājas elektrotīkla.