Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • FOTO: Piedāvā kļūt par «Pansija pilī» muižas līdzīpašnieku

    Nekustamais īpašums
    Estere Jansone
    Vakar
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: F64
    Padures muiža, kurā tika uzņemta daudzsēriju filma «Pansija pilī», meklē uzņēmīgus saimniekus, kuri palīdzēs atjaunot pils vaibstus un radīt tajā smalku gardēžu viesnīcu.

    Pils garšīgās pārvērtības

    Padures muižas īpašnieks Jānis Lazdāns radījis jaunu pieeju, kā gūt līdzekļus vēsturiskās ēkas restaurācijai un cer, ka beidzot izdosies atjaunot pili tās kādreizējajā spozmē. «Kopfinansēšanas kampaņa vāc līdzekļus Padures muižas atjaunošanai; muižu pārvalda AS Padures muiža, kas uzrauga projektu. Investori, kas piedalās šajā kampaņā, iegūst akcijas. Muiža ir iekļauta pamatkapitālā.

    Pirmās fāzes finansēšanas mērķis ir teju 70 000 eiro, kopējais mērķis četrām fāzēm ir 1 500 000 eiro.

    Pēc finansējuma piesaistes AS Padures muiža uzsāks būtisku infrastruktūras uzlabojumu veikšanu, padarot muižu par kultūras un viesmīlības centru. Investori var gaidīt potenciālus ienākumus un privilēģijas atkarībā no viņu ieguldījuma, ieskaitot ekskluzīvu piekļuvi nākotnes pasākumiem un dividendēm, kas saistītas ar muižas izaugsmi un darbībām,» raksta Lazdāns.

    Padures muižas saimnieks, kurš ēkas atjaunošanai veltījis jau 16 gadus, cer jau drīzā nākotnē Padures muižā atvērt gardēžu viesnīcu. «Plānoju muižā ierīkot gardēžu viesnīcu–restorānu. Muižā varētu apmesties uz piecām dienām, apceļojot tuvējo apkārtni, izbaudot dzīvo mūziku un dodoties makšķerēt. No vietējiem zemniekiem varētu iegādāties ekoloģisku pārtiku, un pieredzējušu pavāru vadībā apgūt muižas ēdienu gatavošanu, receptes ņemot no senām pavārgrāmatām,» nākotnes sapņus atklāj Padures muižas saimnieks.

    Padures muiža atrodas 150 kilometru no Rīgas un astoņu kilometru attālumā no Kuldīgas. 980 kvadrātmetru plašajā muižas ēkā, ko ieskauj 2,33 hektārus plašs parks, paslēpušās 36 istabas. Savukārt tajās – astoņas krāsnis, kas ir vienīgais siltuma avots mājoklī.

     

    Vieta, kur svinēt un pieminēt

    Jānis Lazdāns žurnālam Privātā Dzīve 2021. gadā atklāja, kā treknajos gados iegādāta pils negaidīti pārvērtusies par projektu daudzu gadu garumā. «Tas bija 2007. gads, kad Latvijā vēl bija nekustamo īpašumu pirkšanas un pārdošanas bums. 183 gadus senās muižas cena bija 300 000 eiro. Gan toreiz, gan tagad ikdienā strādāju Rīgā – nodarbojos ar nekustamajiem īpašumiem, un man bija iekrājumi. Ēka bija labā stāvoklī, jo kāda vietējo ģimene, kas tur dzīvoja, īpašumu visu laiku bija pieskatījusi. Šķita, ka viens divi to atjaunošu un tur cilvēki varēs skaisti svinēt kāzas un jubilejas, jā, arī aizvadīt bēru mielastus,» sacīja muižas īpašnieks Jānis Lazdāns.

     

    Muižu tomēr patur sev

    Atjaunošanas darbi nav veikušies tik raiti, kā sākumā cerēts, tādēļ muižkungs bija pieņēmis lēmumu no īpašuma šķirties. «Muižu mēģināju pārdot divreiz. Pirmo reizi tas notika trīs gadus pēc tās iegādes. Man sāka aptrūkties nauda, lai to atjaunotu. Toreiz uzliku tam laikam neadekvāti augstu cenu – 400 000 eiro. Iespējams, es vienkārši vēl nebiju gatavs no tās šķirties,» atminas Jānis. Otro reizi muižai jaunus saimniekus meklēt viņš sācis 2019. gadā. «Visu vasaru biju nodzīvojis muižā. Tīrot un uzlabojot strādāju 16 stundas diennaktī. Un tā katru dienu. Īsti neredzēju tam visam jēgu. Atceros, biju aizbraucis uz Kuldīgu pusdienās, un tur pilns ar cilvēkiem, bet pie manis uz muižu nebrauca neviens. Es vienkārši piekusu, un tādēļ šķita – man viss ir apnicis. Kovids tobrīd vēl nebija sācies, un es biju gatavs pārdot muižu vēlreiz. Lai gan cenu biju noteicis smieklīgu – 250 000 eiro, cilvēki tik un tā mēģināja to nokaulēt. Bija atbraukusi arī kāda bagāta sieviete, kura visu apskatīja un teica, ka tūlīt pat muižu pirkšot.

    Viņa man jautāja, cik daudz naudas vajagot, lai visu atremontētu. Teicu: miljons eiro.

    Viņa man neticēja un atsūtīja savu būvinženieri, kas viņai nosauca to pašu naudas summu. «Nē, ja tik daudz, tad viņai to nevajagot,» dāma paziņoja un devās prom,» smaidot atceras Jānis.

    «Visvairāk man nepatīk, kad par muižu saka: tas ir mūža darbs. Kad par savu īpašumu sāku šādi domāt, gribēju muižu pārdot. Taču es nomierinājos… Muižas atjaunošanu vairs neuztveru kā savas dzīves mērķi. Tas man ir interesants ceļš, ko iet. Pēc aptuveni pusgadu ilgas tirgošanas es pārdomāju un izlēmu, ka tomēr muižu paturēšu sev. Atceros, tieši tad pie manis atbrauca forša latviešu ģimenīte, kas izteica vēlmi muižu iegādāties. Teicu, ka viņi ir atbraukuši mazliet par vēlu,» atceras Jānis.

     

    Muižas parkā muzicē estrādes zvaigznes

    Muiža ir atvērta visu gadu. «Ikvienam, kurš grib izbaudīt 21. gadsimta muižkunga cienīgu dzīvi, to iespējams izdarīt, izmantojot Airbnb platformu. Ziemā ļāvu cilvēkiem muižā dzīvot par brīvu – pat malku sarūpēju. Pavasarī noteikums bija, ka atpūtniekiem ir jāsagādā tikai malka un sveces. Vasaras periodā apmešanās muižā kompānijai līdz sešiem cilvēkiem maksā 80 eiro diennaktī. Lielākām svinībām muiža pieejama par 250 eiro diennaktī, plus 10 eiro par katru guļvietu,» – tā Jānis.

    Viņš atklāj, ka pirms pandēmijas reizi mēnesī muižas parkā norisinājās dzīvās mūzikas koncerti. Te ir uzstājušies – Astro’n’out, Carnival Youth, Apvedceļš. Tāpat muižā uzņemts arī slavenais seriāls Pansija pilī. 

    FOTO: Padures muiža 

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē