Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • FOTO: Ļaudis steidz uz Baltijā lielāko Ziemassvētku tirgu Rīgā. Ko tur var nopirkt, cik tas maksā?

    Tirgus
    Marta Kalniņa
    14. decembris, 2024
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: No privātā arhīva
    Šajā nedēļas nogalē Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā iet vaļā varena andele. Baltijā lielākais Ziemassvētku tirdziņš, kurš sākās piektdien, bet noslēgsies svētdienas vakarā, raisījis patiesi lielu interesi.

    Brīvdienās visi ceļi ved uz Ziemassvētku tirgu, kur patiesi var atrast interesantas lietas, ko likt zem eglītes. Tirgotāji izvietojušies visai blīvi vairākās rindās, un brīžiem nav kur adatai nokrist. Plašu preču piedāvājumu sarūpējuši gan vietējie ražotāji un tirgotāji, gan lietuvieši un igauņi.

    Atmosfēra ir rosīga un patīkama. Pārdevēji labprāt stāsta par savu produkciju, teju visu piedāvā nogaršot un pasmaržot.

     

    Kā novēroja Santa.lv – visvairāk pircēju tīko pēc praktiskām – ēdamām un dzeramām dāvanām. Ik pēc dažiem metriem notiek omulīga  bezalkoholisko un alkoholisko dzērienu degustēšana. Piedāvājums ir milzīgs – neparastu garšu karstie un aukstie dzērieni, tējas, vietējo ražotāju vīni, liķieri, uzlējumi, arī smalks alus un kafija.

    Te var dabūt gan veselīgo ingvera kokteili, gan tējas sēnes dzērienus, gan  gurķu limonādi

    un vēl daudz ko citu. Cenu amplitūda ir liela. Var nopirkt Latvijā ievāktas zāļu tējas paciņu par 2 eiro, bet var arī iegādāties ko eksotiskāku par aptuveni 10 eiro. Kafijas paka izmaksās sākot no 7 eiro. Grādīgie uzlējumi –  no 8 līdz 25 eiro. Vīnu cenas – vidēji 10 eiro, bet limonāžu – sākot no 2 eiro.

    Rinda neizsīkst arī pie vītināto gaļas produktu stenda un piparkūkām noklātiem galdiem. Piparkūka, atkarībā no ražotāja, cepuma lieluma un dizaina, izmaksā sākot no 1,50 līdz 10 eiro. Dabūjami bezglutēna deserti, pastilas, žāvēti augļi un želejkonfektes.

    Daudzi kāro iegādāties garšvielas, un arī šajā segmentā ir liels piedāvājums. Netrūkst arī dažādu mērču, medījuma gaļas konservu un citu gardumu.

    Ir arī adīto zeķu, rakstaino šaļļu un drēbju tirgotāji. Zeķu pāri var nopirkt sākot no 8 eiro, apdrukātus džemperus par vidēji 45 eiro, krekliņus par aptuveni 25 eiro. Var atrast arī ko oriģinālu Baltijas dizaineru stendos. Tur gan cenas būs krietni lielākas. Mākslīgie kažociņi par 300 eiro, kleitas par aptuveni 100 eiro, blūzes – no 50 eiro. Nopērkami arī ādas izstrādājumi un rotas.

    Kosmētikas ražotāji šogad plašā klāstā sagatavojuši ziedūdeņus,

    kuru cenas ir no 5 līdz 15 eiro. Dabūjami arī lūpu balzami, sejas krēmi, smaržīgi skrubji un daudz kas cits. Daudzi ir padomājuši par īpašo Ziemassvētku piedāvājumu – produktiem ar svētku noformējumu, kanēļa, ābolu, krustnagliņu un mandarīnu smaržu. 

    Trauku piedāvājums nav liels, taču interesantus eksemplārus atrast var gan kaimiņu, gan pašu keramikas klāstā. Piemēram, lietuvieši atveduši servējamos traukus, kurus var likt cepškrāsnī. Lielākoties neliela šķīvja vai bļodiņas vidējā cena ir ap 15 eiro. Ir arī ekskluzīva latviešu keramikas kolekcija, kurā šķīviši maksā ap 40 eiro, bet greznas apgleznotas eglīšu bumbiņas var iegādāties par 50 eiro.

    Lai gan vairums tirgotāju patiesi piedāvā oriģinālus produktus no Baltijas, arī šajā tirgū bija daži Ķīnā ražotu plastmasas rotaļlietu stendi. Taču vairāk izbrīnīja tas, cik liela pircēju interese bija par Krievijā ražotiem saldumiem. Pie šī stenda rinda bija visu laiku.

     

     

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē