Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam 2025. gadam!
ABONĒT! ABONĒT!
  • Fani un slavenības pikti par Keitijas Perijas ekskursiju kosmosā. Šim lidojumam ir briesmīgas sekas

    Ekoloģija
    Estere Jansone
    17. aprīlis
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Kadrs no video
    Keitija Perija šonedēļ kļuva par pirmo popzvaigzni, kas izklaidējusies kosmosā. Lai arī brauciens ildzis vien 11 minūtes, tomēr tas pamatīgi pabojājis Zemes stratosfēru. Nu Keitiju Periju fani un citas slavenības dēvē par liekuli un divkosi.

    Šonedēļ kosmosā pirmo reizi izklaides braucienā devās sešu dāmu komanda. Meitenes kosmosā devās ar Amazon īpašnieka Džefa Bezosa uzņēmuma Blue Orgin raķeti. Kopā ar Keitiju Periju un  Bezosa līgavu Lorenu Sančesu meiteņu atpūtas braucienā piedalījās žurnāliste Geila Kinga, NASA zinātniece Aiša Bova, bioastronautikas pētniece Amanda Ngujena, filmu producente Kerianna Flina. Dāmas pacelās 100 kilometru augstumā, tikai nedaudz šķērsojot Kārmāna līniju, dažas minūtes izbaudot bezsvara stāvokli un iespēju apskatīt planētu no augšas. Kārmana līnija ir robeža starp Zemes atmosfēru un kosmisko telpu.

    Meitenes ar šo braucienu simboliskā veidā vēlējās uzsvērt sieviešu sadraudzību un līdztiesību, taču liela daļa Zemes iedzīvotāju uz šo mārketinga triku raugās citādāk. Ļaudis īpaši šūmējas par meiteņu ālēšanos brīdī, kad raķete sasniegusi bezsvara stāvokli – dāmas lidinājušās, smējušās, Keitija Perija kamerai rādījusi puķi, peldējušas gaisā un tīksminājušās par pasakaino skatu uz planētu. Tiklīdz raķete atkal nolaidusies, Perija izlēkusi no lidaparāta un nobučojusi zemi.

     

     

    Tikmēr eksperti lēš, ka sešu meiteņu jautrais brauciens ir atstājis pamatīgu un ļoti kaitīgu pēdu planētas ekoloģijā, kas turpmākos gadus ietekmēs visas pasaules iedzīvotājus. Lai arī Džefa Bezosa uzņēmums taisnojās, ka raķete kā blakusproduktu izdala ūdens tvaikus, kā rezultātā no tās praktiski nav tiešu oglekļa dioksīda (CO₂) emisiju, tomēr zinātnieki teic, ka arī tie ir ozona slāni noārdoša, siltumnīcefekta gāze. «Tvaiki tāpat maina  stratosfēras ķīmisko sastāvu, veido mākoņus un ietekmē klimatu. Ūdens tvaiki, kas ievadīti stratosfērā, (kas atrodas 11 līdz 50 kiolometru augstumā) tur saglabājas gadiem ilgi. Ūdens tvaiki stratosfērā vēl spēcīgāk aiztur karstumu nekā, ja tie ir zemākos līmeņos. Meiteņu izklaides brauciens radījis apmēram 75 tonnas emisiju.

     

     

    Lai arī cilvēki ir pikti uz visām ceļojumā pabijušajām dāmām, tomēr visvairāk brauciens ir iedragājis Keitijas Perijas reputāciju, kura vēl pirms 10 gadiem UNICEF organizācijas kampaņā lasīja lekcijas par vides piesārņojumiem un klāstīja, cik ļoti mūsdienu cilvēku paradumi gandē planētas veselību. Ja vēl nesen ļaudis apsprieda, cik daudz emisiju radījusi Teilore Svifta savā grandiozajā Eras tūrē, kurā viņa apceļoja pasauli divas reizes, tad Keitija Perija 11 minūšu laikā Sviftu krietni pārspēja.

    «Tas ir vienkārši pretīgi,» saka modele Emīlija Ratjakovska. «Tā ir parodija sakot, ka tev rūp Māte Zeme, bet pati sēdies kosmosa kuģī, kuru ir radījis uzņēmums, kas vienpersoniski iznīcina visu mūsu planētu,» skarba ir modele.

    «Lai uzlidotu kosmosā, ir jāizšķērdē milzu nauda. Un vienlaikus mums ir cilvēki, kas nespēj atļauties pat nopirkt olas… Manuprāt, tā ir alkatība,» Periju kritizē aktrise Olīvija Muna. «Kosmosa braucienus var saprast, ja tie ir veikti zinātnes un izpētes vārdā. Ko viņas tur darīja, lai uzlabotu mums dzīves te lejā?» turpina Muna.

    Pati Perija par lidojumu ir sajūsmā. Pēc zemes noskūpstīšanas viņa sacījusi: «Šis piedzīvojums bija par Māti Zemi. Mūsu skaisto Zemi. Mums tā ir ļoti jāsargā!»

     

     

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk