Latvijā vairākas sabiedrībā zināmas personības paudušas atbalstu Ghetto Games organizatoriem. Viņu vidū ir Renārs Zeltiņš, Aivis Ceriņš, Patrisha un citi.
«Pēdējā laikā kaut kā šķiet, ka daudziem nekā nedarītājiem viss dzīvē sāk besīt. Sevī problēmu nemeklē, paši pie sevis un savas dzīves labklājības nestrādā, bet tos, kuri dzīvē dara reāli krutas lietas, grib izīdēt. Žēl, ka tā. Būtu priecājušies, ka jaunajā paaudzē ir ambiciozi, darbīgi, radoši cilvēki, kuri nepavada laika tikai 4 sienās vai slapstoties apkārt. #freeghetto, jo jauniešiem (un ne tikai) ir jādod iespēja iedvesmoties, celt pašmotivāciju un pašapziņu, spraust mērķus, sapņot un sasniegt pašiem savus ultimātus,» tā uzskata Patrisha.
Tam piekrīt arī Renārs Zeltiņš, kurš norādījis uz divkosību no Grīziņkalna apkaimes biedrības puses.
«Viss ir relatīvs dzīvē. Kas vienam labi, citam mokas šķiet. Bet, ja pieiet lietām pietiekami objektīvi un adekvāti, nevar atņemt to ieguldījumu un nosvērt to nozīmīgo nospiedumu, ko @ghettogames ir atstājis cilvēku dzīvēs ar laimes nokrāsu. Un turpina to sekmīgi darīt ilgtermiņā.
Tomēr, jo augstāk tu kāp galotnē, jo vairāk koks līgojas. Atrodas cilvēki, kuriem ir cits viedoklis. Es to respektēju.
Tomēr vai tie nebūs tie paši cilvēki, kuri arī līksmi sitīs plaukstas mirklī, kad 3×3 basketbolisti Parīzes Olimpiskajās spēlēs kāps uz pjedestāla? Retorisks jautājums. Troksnim, tāpat kā medaļai, ir divas puses. Jautājums tikai, kurā pusē esi tu. #freeghetto,» vietnē Instagram raksta Zeltiņš.
TV personība Aivis Ceriņš šo situāciju sauc par absurdu. Viņš norāda, ka šī ir omīšu un snobu virzīta demagoģijā.
«Man ir kauns par šo absurdu. Pats tur blakus/netālu esmu dzīvojis kopš studiju laikiem. Demagoģija ir omīšu un snobu činsktēšana par dzīvību, ko Gettiņš ir ienesis tajā zaņķa vietā, kāda tā bija savulaik. Jaunieši, protams, balsi vēlēšanās nedod iepretim mīļajām omēm,» soctīklā X raksta TV raidījumu vadītājs.
Man ir kauns par šo absurdu.
— Aivis Ceriņš (@CerinsAivis) June 13, 2024
Pats tur blakus/netālu esmu dzīvojis kopš studiju laikiem.
Demagoģija ir omīšu un snobu činsktēšana par dzīvību, ko Gettiņš ir ienesis tajā zaņķa vietā, kāda tā bija savulaik. Jaunieši, protams, balsi vēlēšanās nedod iepretim mīļajām omēm. https://t.co/j7ElOHZhI2
Pretējās domās ir mūziķis Ralfs Eilands, kurš soctīklos veltījis skarbu vārdus Raimonda Elbakjana virzienā.
«Es reiz esmu uzstājies Ghetto Games, un es vēlētos, kaut es to uzstāšanos varētu paņemt atpakaļ. Raimonds Elbakjans ir āshols bez morāles un es atsakos atbalstīt jebko, ko viņš dara. Ja godīgi, esmu pārsteigts par sev pazīstamiem cilvēkiem, kuri pēc visiem red flag turpina ar viņu sadarboties,» raksta dziedātājs. Eilands gan neatklāj, kas tieši ir kļuvis par pamatu šādam viedoklim.
Raimonds Elbakjans ir pilnīgs lohs. Rosļikovs un Šlesers ir kvadrātā lohi. Ja Rosļikovs vai Šlesers darītu kaut ko labu, Tu tak lasītu starp rindiņām un tam uzreiz neuzticētos, vai ne? Lūk, arī atbilde.
— Ralfs Eilands (@RalfsEilands) June 16, 2024
Es reiz esmu uzstājies Ghetto Games, un es vēlētos, kaut es to uzstāšanos…
Šī situācija radījusi spiedienu arī uz Rīgas Domi, kas šobrīd meklē risinājumus, lai strīdu atrisinātu. Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks norādījis, ka tiek meklēti juridiski taisnīgi risinājumi. Jaunieši ir izvirzīti kā prioritāte.
«Aicinu visām pusēm izvirzīt jauniešu intereses kā prioritāti – Ghetto Games pasākumiem šovasar ir jāturpinās.
Vienlaikus tiesas lēmums ir saistošs un tā juridiskie aspekti ir jāņem vērā, lai bērniem un jauniešiem Rīgā būtu iespējas sportot un atpūsties, nevis klaiņot bezdarbībā pa ielām.
Mēs esam dialogā ar Ghetto Games, un šobrīd kopīgi strādājam, lai ieplānotie pasākumi jauniešiem Grīziņkalnā var turpināties. Uzsveru, ka Ghetto Games ir radījusi tradīcijām spēcīgu jauniešu kustību, iedzīvinot jauniešiem alternatīvu dzīvesveidu – bez alkohola, cigaretēm un citām atkarību raisošām vielām, to vietā izvēloties sportu, mūziku, modernās improvizācijas un talantu attīstīšanu.
Viņi ar savu unikālo stilu ir atraduši netradicionālu pieeju jauniešiem.
Liedzot šai kustībai “dzīvot”, Rīga un Latvija saskarsies ar daudz lielākām sociālām problēmām un jauniešu atkarībām, kas nozīmēs nākotnē arvien lielākus finanšu ieguldījumus sociālās programmās pilsētas un valsts mērogā,» norāda E. Ratnieks.
Savu viedokli par situāciju izteicis arī Veselības ministrijas galvenais speciālists sabiedrības veselībā Pēteris Apinis. Viņš la.lv publicētā intervijā norādījis, ka Elbakjana sports Grīziņkalnā ir traucēklis nelegālajam narkotiku biznesam.
«Tas, ko es ar pilnu atbildības sajūtu varu apgalvot – Ghetto games nav alkohola. Vienkārši nav. Draugs draugu attur no alkohola, cigaretes un narkotikas. Un vēl – Elbakjans nekad nav ņēmis naudu savu projektu atbalstam ne no alkohola un tabakas ražotājiem un tirgotājiem, ne no azartspēļu un likmju spēļu organizatoriem, ne no apšaubāma īso aizdevumu biznesa. Visiem tiem, kas vīzdegunīgi apgalvo, ka Elbakjans Ghetto games taisa kā biznesu, es saku – jā, paldies dievam, ka viņš tās rīko kā biznesu, jo citādi šis projekts jau sen būtu nosprādzis,» norāda Apinis.
Netrūkst gan arī tādu aktīvistu, kas aicina doties ciemos pie Grīziņkalna biedrības. Šajā video redzami netieši aicinājumi uz dažādām aktivitātēm, kuras, iespējams, varētu traktēt kā pretlikumīgas. Vairāki X lietotāji komentāros pieminējuši arī Valsts policiju, lai likumsargi pārbaudītu video izteikto aicinājumu.
Tad šādi ir tie @GhettoGames un @RElbakjans atbalstītāji? Aicina uz fizisku izrēķināšanos un īpašuma bojāšanu? GG savus video apgalvo, ka it kā no Grīziņkalna “izdzinuši” prostitūtes un narkomānus, bet tagad vietā ir atveduši šādus eksemplārus? pic.twitter.com/RgjHW90Jzs
— Eduards (@Eduards) June 17, 2024
Populārākie raksti