Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam! 50% atlaide līdz 20. janvārim
ABONĒT!
  • Dziednieks Ziedonis Kārkliņš: Lāstu nav tik daudz, kā par tiem runā

    Aktuāli
    Ievas Stāsti
    Ievas Stāsti
    Kaija Zemberga
    27. novembris, 2019
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Ieva Andersone
    2/3Katram savs dziednieks

    Katram savs dziednieks

    «Dziednieka loma šodien ir samērā nozīmīga, un to pierāda cilvēku interese par dziedniecību un apmeklējums. Taču mūsu darbs ir nežēlīgs – ja tu nevari palīdzēt, tev nav klientu, bet, ja esi labs dziednieks, reklāma nav vajadzīga. Ir ģimenes ārsti un ir ģimenes dziednieki. Man ir pastāvīgi klienti, kas nāk pie manis vairāk nekā divdesmit gadus. Nu jau dziedinu arī viņu bērnus un bērnubērnus.

    Katram ir jāatrod savs dziednieks, cilvēkam arī jāsaprot, ko viņš vēlas no dziednieka. Pēc seansa sievietei saku: «Jums būs jānāk vēl, daudz jāstrādā arī pašai.» Bet viņa sašutusi izsaucas: «Ja nevarat vairogdziedzera vēzi izārstēt ar vienu reizi, jūs neesat dziednieks!»

    Cilvēks prasa zivi, bet dziednieks viņu māca makšķerēt, lai viņš pats iemācās to zivi noķert. Dziednieks izstāsta, kas uzturā jāpamaina, kādas zāļu tējiņas jālieto, kādi izvilkumi jāgatavo, un tālāk jādarbojas pašam.

    Cilvēka enerģētiskajā laukā atspoguļojas visas vainas, un, diagnosticējot slimību, es tās redzu un jūtu. Klasiskais ārsts, izņemot netradicionālās medicīnas speciālistu, strādā ar sekām, bet dziednieks vispirms ierauga cēloni un tikai tad strādā ar komplikācijām. Ja nebūs novērsts slimības iemesls, dakteris var gadiem rakstīt tabletes, bet sāpes nepāries.»

    Lai paskaidrotu savu domu precīzāk, Ziedonis Kārkliņš uzzīmē uz tāfeles piramīdu, kas simbolizē cilvēku. «Piramīdas pamatā ir fiziskais ķermenis,» viņš skaidro, «un to var ārstēt ar klasiskās medicīnas metodēm – ķirurgs operācijas laikā saliek salauztos kaulus, piešuj norautos locekļus, transplantē orgānus un audus. Kad nozāģēju pirkstu, Gaiļezera puiši kā skroderi man to prasmīgi piešuva. Cepuri nost!

    Otrais stāvs šajā piramīdā ir komunikācija, kas saistīta ar cilvēka asinsriti, limfātisko sistēmu, meridiāniem, nervu sistēmu. Klasiskā medicīna šajā stāvā nevar palīdzēt, jo nemeklē slimības cēloni, te savu vārdu var teikt netradicionālās medicīnas ārsti, dziednieki, pirtnieki.

    Jumta stāvs ir enerģētiskais līmenis, kurā cilvēkam var palīdzēt garīgās prakses – lūgšanas, meditācijas. Meditācija ir 21. gadsimta medicīna, jo meditējot var sasniegt brīnumainus rezultātus – lietojot speciālas meditācijas tehnikas, cilvēks var sevi attīrīt, sakārtot, noņemt stresu, risināt problēmas. Šīs prakses var apgūt pieredzējuša skolotāja vadībā, taču pieredze un rezultāts būs, tikai regulāri praktizējot.

    Daudziem ir psiholoģiska rakstura problēmas, un bieži vien dziednieks strādā kā psihologs. Pēdējā laikā arvien biežāk sastopos ar izdegšanas sindromu, veģetatīvo distoniju, un šādam pacientam ir jāpalīdz mainīt domāšanu, lai viņš pēc tam varētu mainīt savu dzīvi. Izdegšanas sindroma galvenais iemesls ir pārslodze. Padomju laikā cilvēks astoņas stundas strādāja, un pēc tam viņš varēja veltīt laiku sev un ģimenei, bet tagad daudzi strādā divpadsmit, pat četrpadsmit stundas.

    Vīrietis pēc darba ir tik ļoti noguris, ka nav spēka pievērst uzmanību sievai, un viņai parādās problēmas ar krūtīm, jo cilvēkam ir vajadzīgi glāsti. Te var nākt talkā pirts, kur saņemam glāstus caur slotiņām un pirtnieku. Ne velti viens no pirtnieku likumiem skan – pirtī nav vietas greizsirdībai. Tā ir cilvēku savstarpēja izpalīdzība: es noperu tevi, tu – mani. Līdzīgi ir ar masāžu.»

    Jāatgriežas pie dabas

    Ziedonis Kārkliņš savā bioloģiskajā saimniecībā četrdesmit hektāru platībā izaudzē visu veselīgai dzīvošanai. Pļavās un mežos viņš salasa ārstniecības augus, sasien slotiņas, tur pīles, vistas, trušus kvalitatīvai gaļai un olām. Arī dziednieka trīs meitas ar ģimenēm dzīvo turpat.

    «Viens no ilgdzīvošanas un veselīga dzīvesveida stūrakmeņiem ir atgriešanās pie dabas. Šodien cilvēks dzīvo it kā divās pasaulēs. Pēc izcelsmes viņš pieder dabas pasaulei, bet reāli dzīvo mākslīgajā jeb tehnoloģiju pasaulē, ko pats ir radījis. Es nenoliedzu tehnoloģiju pasauli, bez tās šodienas dzīve nav iedomājama, taču jāmācās to izmantot tik, cik nepieciešams, nevis jākļūst par tehnoloģiju pasaules vergiem.

    Arvien vairāk cilvēku cieš no audzējiem galvā, un viens no iemesliem ir mobilie telefoni, no kuriem nāk spēcīgs starojums.

    Kaitīgais starojums nāk arī no siltajām grīdām. Tās var likt koridorā, vannasistabā, bet tie, kas siltās grīdas ir ielikuši istabās, ir mani potenciālie klienti. Izvēlēties dzīvojamā istabā silto grīdu – tas nozīmē ielikt āderi ar mākslīgo starojumu.»

    Dziednieks bargi izsakās par vēl vienu tehnoloģiju laikmeta sasniegumu – mikroviļņu krāsni. «Reklāmās rāda, cik ātri var pagatavot ēdienu mikroviļņu krāsnī. Maltīte tajā uzsilst, radot haosu ūdens molekulās, kas ir ēdienā. Pašsajūtai par labu tas nenāk.

    Daudzu slimību iemesls ir nekvalitatīva pārtika. Mūsu ķermeņa šūnas atpazīst tikai dabīgus produktus, un, kad cilvēks ēd modificētu pārtiku, parādās vainas, par ko agrāk nezināja. Manā jaunībā runāja, ka cilvēkā ir trīs veidu tārpiņi – spalīši, cērmes un lenteņi, bet šodien ārsti uzskaita trīsdesmit dažādu veidu parazītus, kas mīt mūsu organismā. Viena no versijām – tie ieviesušies, uzturā lietojot modificētu pārtiku.

    Jādomā, kā mainīt režīmu, uzturu, ko lietot organisma stiprināšanai. Pirmām kārtām ir jāseko līdzi uzturam. Jāatgriežas pie tradicionālajiem ēdieniem – putrām, zirņiem, pupām, speķa, pašu audzētiem dārzeņiem. Ukrainā, kur speķis ir nacionālais ēdiens, ārsti konstatējuši daudz mazāk sirds un asinsvadu saslimšanu nekā Latvijā. Nesen lasīju angļu zinātnisko pētījumu, kurā teikts, ka tauki ir vajadzīgi un nevajadzētu uzturā lietot produktus ar zemu tauku saturu.

    Arī runas par pārmērīgu holesterīna līmeni asinīs ir zāļu industrijas iniciētas. Paaugstināts holesterīna līmenis asinīs – tā nemaz nav tik liela problēma, jo piena un zivju tauki neizgulsnējas asinsvados kā holesterīns.

    Cilvēkus biedē arī ar olām, pienskābes baktērijām. Pienskābes baktērijas piedalās to vitamīnu sintēzē, ko sintezē pats organisms. Ja nav izejvielas, sākas problēmas ar veselību, un cilvēki dzer mākslīgos vitamīnus, no kuriem labums ir minimāls. Jālieto kvalitatīvs sviests, krējums. Ja organismā nonāk palmu eļļa, kuras kušanas temperatūra ir augstāka par cilvēka temperatūru, zarnas pārklājas ar palmu eļļu un nevar normāli funkcionēt.

    Esmu sagatavojis lekciju ciklu Kā dzīvot labāk?, kurā mācu cilvēkiem citādi paskatīties uz dzīvi. Piemēram, ir jāprot īstajā laikā pateikt jā un nē. Bieži vien mēs kaut ko apsolām un mokāmies, paši sev nodarot pāri. Ja tev lūdz kaut ko izdarīt, paskaties, kam tas ir izdevīgi – tev vai viņam. Ja tas ir izdevīgi tikai viņam, lai dara pats!»

    Intervijas turpinājums:

    Nākamā lapa

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē