Viņš uzsvēra, ka darbā būtu jāizvairās no sapulcēm, kurās piedalās liels cilvēku skaits un nav iespējams nodrošināt distancēšanos. Ar būtiski paaugstinātu inficēšanās risku ir saistītas arī kopīgas jubileju svinēšanas kolektīvos un pusdienošana kopā ar kolēģiem, skaidroja infektologs.
Lai izvairītos no kolektīvas inficēšanās, klātienes darbā būtu jāstrādā tikai nelielās komandās, viņš teica.
«Varētu rekomendēt pielietot elastīgāku darba laiku, lai izvairītos no cilvēku vienlaicīgas drūzmēšanās,» atzīmēja Dumpis.
Viņš tostarp norādīja, ka augstskolās klātienē vajadzētu darīt tikai to, ko nav iespējams kvalitatīvi nodrošināt distancēti. Savukārt slimnīcās un sociālās aprūpes iestādēs, vadoties pēc infektologa paustā, jāierobežo apmeklētāju skaits un stingri jāievēro masku lietošana.
Gadījumā, ja sabiedriskais transports ir pārpildīts un nav iespējams ievērot distanci, kas ir lielāka par vienu metru, infektologs rekomendē masku vai kvalitatīvu sejas aizsegu lietošanu. Tas pats attiecas arī uz tālbraucēju autobusiem un vilcieniem.
«Te gan jāuzsver, ka ir ārkārtīgi svarīgi maskas lietot pareizi – deguns nedrīkst būt ārā, arī nēsājot masku ap kaklu mērķis netiks sasniegts,» skaidroja eksperts, piebilstot, ka pirms un pēc maskas uzlikšanas ir jādezinficē rokas.
Kā vēstīts, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati liecina, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēts 31 saslimšanas ar Covid-19 gadījums, no kuriem vairums jeb 17 ir saistīti ar uzņēmumu Kuldīgā.
SPKC dati liecina, ka pēdējās septiņās dienās Latvijā ir reģistrēti 127 jauni inficētie, kas ir lielākais skaits vienas nedēļas laikā kopš marta beigām un aprīļa sākuma, kad no 30.marta līdz 5.aprīlim reģistrēja 186 jaunus infekcijas gadījumus.
Patlaban kopumā ir 307 aktīvi saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais skaits kopš 6.maija, kad valstī bija 419 aktīvi saslimšanas gadījumi.