Kopumā BKUS šobrīd ārstējas 20 bērni ar apstiprinātu Šiga toksīnu producējošu E. coli infekciju, 18 no viņiem – Infekciju nodaļā, savukārt divi bērni atrodas Intensīvās terapijas nodaļā.
Visi bērni, kuri ārstējas Bērnu slimnīcā, tiek rūpīgi novēroti.
Kopš infekcijas izplatības sākuma no BKUS izrakstīti septiņi bērni, kuriem Šiga toksīnu producējoša E. coli infekcija bija diagnosticēta, bet veselības stāvoklis pēc novērošanas perioda ļāva ārstēšanos turpināt ambulatori.
Jau vēstīts, ka otrdien Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus 55 pārtikas produktu paraugiem, kas noņemti pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās iepriekš bija konstatēti saslimšanas gadījumi ar Šiga toksīnu producējošu E. coli infekciju jeb zarnu nūjiņas infekciju, un nevienā no paraugiem infekcija nav konstatēta.
Pārbaudes veiktas dažādiem gataviem ēdieniem, kā arī izejvielām, tostarp kāpostiem, mizotiem burkāniem un Ķīnas kāpostiem.
Dienestā aģentūrai LETA skaidroja, ka pirmsskolas izglītības iestādēs ir noņemti kopumā 80 pārtikas produktu paraugi. Tāpat pirmsskolas izglītības iestādēs ir noņemti 144 nomazgājumu paraugi, no kuriem rezultāti patlaban saņemti par 20 paraugiem, kuros baktērija nav konstatēta.
Dienestā piebilda, ka tostarp ir saņemti rezultāti no zemeņu un melleņu paraugiem, kuri ņemti pārtikas tirdzniecības vietās, un arī tajos verotioksigēnā E. Coli baktērija nav konstatēta.
Dienestā arī akcentēja, ka epidemioloģisko izmeklēšanu veic Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Tāpēc visi šo izmeklēšanu procesā iegūtie rezultāti, tostarp PVD veikto pārbaužu un saņemto laboratorisko izmeklējumu rezultāti tiek nodoti epidemiologiem izmeklēšanai.
Tāpat PVD atgādina, ka augļi, dārzeņi, ogas, salāti, mikrozaļumi pirms lietošanas uzturā ir rūpīgi jāmazgā.
SPKC sadarbībā ar PVD turpina epidemioloģisko izmeklēšanu, aizvien meklējot slimības cēloni.