«Nauda neaug kokos. Lai to sagādātu, pārdodam to, ko paaudzes ir krājušas. Padomju laikos bija periods, kad varēja dzīvot bez bēdu un gleznot, bet tagad ir kapitālisms, kad pārdodam tolaik tapušās gleznas, lai varētu izdzīvot…» žurnālam «Privātā Dzīve» atzinis gleznotājs Juris Dimiters.
«Es nevaru neko mainīt. Apkures sistēmas maiņa prasa kapitāla ieguldījumus.
Mana pensija ir 204 eiro, bet gāzes rēķins – trīs reizes lielāks.
Pēdējo rēķinu vēl neesmu saņēmis. Mums ir izlīdzinātais maksājums, kas absolūti nav izdevīgs, tāpēc plānojam to pārtraukt. Maksāsim pēc skaitītājiem. Vienīgais, ko varam darīt, – pāriet uz svecēm. Varbūt jau jāskatās uz petrolejas lampu cenām, jo tās degtu ilgāk nekā sveces,» lēš mākslinieks.
«Agrāk mājās vienmēr bija ieslēgta gāzes apkure, kas automātiski saglabāja ūdens temperatūru siltu. Tagad mēs to ieslēdzam tikai tad, kad mazgājamies. Ja nepieciešams kaut ko uzsildīt, tiek izmantota elektrība. Tagad ir jāplāno, kad iesim mazgāties, kad gatavosim ēdienu, jo arī ūdens rēķins nav mazs – 80 eiro mēnesī. Lai kaut ko ietaupītu, iepērkoties skatos uz tiem pārtikas produktiem, kuriem ir akcija. Vienīgi vīna pudele maksā tikpat, cik iepriekš,» novērojis viņš.
Kā citas slavenības piemērojas milzīgajam cenu kāpumam, uzziniet jaunākajā žurnāla «Privātā Dzīve» numurā!