Dzīvot ar prieku
Kristīna stāsta, ka pie viņas dejot nāk lielākoties sievietes vecumā no 20 līdz pat 60 gadiem. Taču Eiropā pēdējā laikā lielākie šīs dejas entuziasti esot tieši vīrieši. «Iesākumā izpildām diezgan monotonas kustības un elpojam, kā to dara mazi bērni, – tā, lai vēders būtu atslābināts un mobils. Un, protams, kad mēs kustamies, dejojam – tam vienmēr ir arī nedaudz seksuāls aspekts. Šajā dejā nevajag uz to likt lielu akcentu, tomēr seksualitāte ir klātesoša.
Seksuālajā centrā var dzīvot arī mūsu bailes, pašpārliecinātības trūkums, neapmierinātība ar sevi. Piemēram, domas, ka es esmu resna, neglīta, nepatīku sev un citiem.
Tāpēc šajā dejā ir ļoti daudz dziedinoša, kas izriet no sevis pieņemšanas. Zināmā mērā tas ir zināms transa stāvoklis – cilvēks vairs nedomā par darbu, ģimeni, naudu, problēmām.
Taču ir svarīgi, lai arī pēc tam cilvēks apzinātos, saprastu un atcerētos tās būtiskās lietas, kas ar viņu notikušas šā dejas ceļojuma laikā. Tāpēc mēs no šā stāvokļa izejam pakāpeniski un noslēgumā noteikti kopīgi aprunājamies: kas tas bija; kur tu šā ceļojuma laikā nokļuvi; ko tu tagad jūti? Vienmēr vēroju, vai kādam nav nepieciešama mana palīdzība.»
Dejai ir sava struktūra, tā veidota tā, ka lai dalībnieki izdejotu deju kā vienu dienu vai – visu savu dzīvi. «Protams, gadās, ka cilvēks tā arī neatbrīvojas. Ar vienu reizi var nepietikt, cilvēks tā arī nespēj atslābt un iejusties. Taču tie, kas spēj atslābināties un iegrimt dejā, tiešām piedzīvo izmaiņas,» uzskata Kristīna. «Cilvēki kļūst mierīgāki, spēj labāk tikt galā ar stresu, labāk ēd un guļ, iztaisnojas mugura, uzlabojas seksualitāte.
Tiem, kas spēj izdejoties, ir atbrīvotāki, vairs nekārojas alkohola un saldumu – vienkārši tāpēc, ka spriedze ir mazinājusies un dzīvē ienākuši citi prieki. Kad cilvēks piedzīvo problēmas darbā, sastrīdas ar ģimeni vai draugiem, netiek galā ar kādām problēmām, tad atkal jānāk izdejoties!»
Deja notiek
- Bez alkohola un citām apreibinošām vielām;
- Bez sarunāšanās;
- Basām kājām;
- Vēlams neēst stundu pirms dejošanas;
- Parasti te nefilmē un nefotografē;
Kur ir iespējas dejot ekstātiskās dejas?
- Dažādos festivālos, piemēram, Gara vasara, Baltijas Tantras festivālā un citos/
- Atsevišķos pasākumos: Ananda events, Ecstatic Dance Riga, sarunu telpā Lampa. Seko jaunumiem Facebook lapās!
- Nekur Latvijā regulāras nodarbības nenotiek, Tallinā var dejot Kristīnas vadībā studijā Elutants. Dejas notiek katru nedēļu.
Raksta turpinājums: