Sākoties Covid-19 pandēmijai, slimnīcā no koronavīrusa mirušajiem izveidots atsevišķs morgs, ReTV stāsta SIA Daugavpils reģionālā slimnīca valdes loceklis Grigorijs Semjonovs. “Mēdz būt tā, ka te atrodas pacienti un viņu līķi. Divos slāņos te atrodas, jo jau nav, kur likt.”
Kā norāda ārsti, nereti pacienti ierodas ar 90% plaušu bojājumiem, principā mirstoši, kad cīņa par viņu dzīvībām jau ir nokavēta. “Pie mums, nonākot šeit, saprot, kas tas ir slimība, ka grūti elpot, ka viņiem ir smagi. Te viņi ir vieni pie aparātiem pieslēgti. Te jau neticēt, ka saka, nav laika, diemžēl slimība ņem savu,” ReTV saka Intensīvās terapijas daļas vecākā māsa Evita Grāvele.
Katru dienu Daugavpils reģionālās slimnīcas intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļās mirst vidēji astoņi līdz deviņi cilvēki. Slimnīcas vadība un Covid-19 ārstējošais personāls lūdz sabiedrību vakcinēties, ar nožēlu gan piebilstot – Daugavpils slimnīca tam nav izcils piemērs.
Grigorijs Semjonovs: “Daļai kaut kas kļuva skaidrāks. Tā atsaucība attiecībā uz vakcināciju un arī uz Covid-19 ārstēšanu, arī Covid-19 pandēmijas apkarošanā aizvien kļūst lielāka.”
Tomēr vakcinācijas rādītājs slimnīcā personāla vidū tuvojas vien 60%, kamēr citviet valstī tas vidēji pārsniedz 80%. Pēc pēdējiem datiem, ar Covid-19 Daugavpils slimnīcā sasirguši vai kā kontakpersonas fiksēti aptuveni 60 mediķi.
Kā atzīmē slimnīcas vadītājs, laboratorijas personāls ir vakcinēts pilnībā, lielākais vairums ārstu ir vakcinējušies vai steidz vakcinēties, kamēr jaunākais personāls un sanitāri vēl joprojām nogaida.
Šobrīd ir aizņemtas 254 gultas vietas no kopumā 263 Covid-19 slimniekiem atvēlētajām. Gatavojoties vēl lielākām pacientu pieplūdumam, pie slimnīcas turpina uzstādīt moduļu ēkas, kurās varēs izguldīt vēl līdz 14 pacientiem atveseļošanas fāzē. Paralēli tiek meklēti risinājumi tam, kas tiks darīts, ja morgā beigsies vietas, jo šāds scenārijs ir iespējams.