Viņa skaidroja, ka veselības aprūpes sistēmas pārslodzes rezultātā ir ietekmēta ne tikai Covid-19 pacientu, bet arī ar citām slimībām sasirgušo cilvēku ārstēšana. «Tie var būt neiroloģiskie pacienti, kuriem ir garāki ceļi, tā var būt dzemdību palīdzība atsevišķās vietās, kur ir pārtraukta dzemdību pakalpojumu nodrošināšana,» piemērus minēja NMPD vadītāja, piebilstot, ka dienests dara visu, lai pacienti šīs problēmas neizjustu, bet tas kļūst arvien grūtāk un neiespējamāk.
Cipule skaidroja, ka situācija veselības aprūpē patlaban ir ļoti smaga un sistēma ir deformēta. Viņa atzina, ka NMPD katru dienu aktualizē un pārskata iespējas uzlabot pacientu stacionēšanas loģistiku. Situācija, kad vairums slimnīcu ir pārpildītas un līdz nonākšanai ārstniecības iestādē ir jāmēro garāks ceļš, esot arī lielāks izaicinājums neatliekamās palīdzības mediķiem, kuriem ilgāk jāspēj «noturēt pacientus».
NMPD vadītāja neslēpa, ka mediķu pārslodze un lielā spriedze atstāj arī manāmas sekas praktiskajā sadarbībā un ikdienas komunikācijā.
«Mēs redzam, ka tā sadarbība kļūst arvien grūtāka, jo, protams, ka tie cilvēki, kas ir pārslogoti, varbūt nespēj tā savākties un reaģēt uz jaunu pacientu atbraukšanu. Mēs redzam, ka tas jau liecina par izdegšanu,» savos novērojumos dalījās Cipule, ar bažām prognozējot, ka stacionējamo Covid-19 pacientu skaits tuvākajā laikā palielināsies, jo pasliktināsies veselības stāvoklis daļai no tiem rekorddaudzajiem pacientiem, kuri pozitīvus Covid-19 testus saņēma pagājušajā nedēļā.
Pašā NMPD patlaban ar Covid-19 slimo un karantīnā kā kontaktpersonas atrodas kopskaitā 140 darbinieki, informēja Cipule.