Viņa atgādināja, ka vīrusa inkubācijas periods var sasniegt 14 dienas, līdz ar to ne vienmēr pacienta stacionēšanas brīdī ir iespējams iegūt pilnu un objektīvu informāciju par tā saslimšanu.
«Pašlaik tā ir Latvijas realitāte, ka, pat vairākas dienas uzturoties nodaļā un ārstējoties, pacientam ir ar [laika] nobīdi izrādījies Covid-19,» stāstīja Cipule.
Ņemot vērā minēto apsvērumu, NMPD neesot iespējams operatīvi apkopot precīzu statistiku par to, cik Covid-19 pacientu tā darbinieki konkrētajā diennaktī nogādā slimnīcā. Tomēr pēdējā laikā vidēji ik diennakti NMPD stacionē ap 25–30 cilvēkiem ar Covid-19 vai aizdomām par to, pastāstīja dienesta direktore.
Viņa norādīja, ka visā pasaulē slimnīcās nonāk aptuveni 10–20% Covid-19 pacientu. «Ja tos skaitļus saliek visus kopā un parēķina, ka Covid-19 pacients ārstējas vismaz divas nedēļas tajos gadījumos, kad situācija nonāk līdz pneimonijai, tad [redzam, ka] šie izaicinājumi patiešām ir milzīgi,» atzina Cipule, piebilstot, ka noteikto ierobežojumu ievērošana sabiedrībā ir pats galvenais priekšnosacījums vīrusa izplatības ierobežošanai.
Kā ziņots, līdz šim Latvijā kopumā reģistrēti 4893 saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, bet 63 cilvēki ar šo slimību miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
Aizvadītajā nedēļā Latvijā tika atklāti 1228 Covid-19 gadījumi, kas ir par 57,4% vairāk nekā nedēļu iepriekš.