• Ceļojumu kiberstress: Kā izvairīties no digitālajiem apdraudējumiem ceļojuma laikā?

    Aktuāli
    Santa.lv
    Santa.lv
    14. oktobris, 2019
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Lai brauciens būtu veiksmīgs, nedrīkst aizmirst arī par digitālajiem riskiem, jo nereti nākas sastapties ar ceļojumu pikšķerēšanas un datu zādzības apdraudējumu. Ir izšķirīgi svarīgi to ņemt vērā un rūpīgi pārbaudīt datus visos brīvdienu posmos, sākot jau no plānošanas.

    Izmantojot līdzīgus vietrāžus URL, digitālie krāpnieki var izveidot viltus rezervēšanas vietnes, piemēram, Booking.com, Airbnb vai biļešu pirkšanas vietnes. Krāpšana var būt arī viltus bezmaksas lidojumi, kas tiek piešķirti par piedalīšanos kādā aptaujā.

    Ekspeti iesaka patērētājiem ievērot šos padomus, lai pamanītu ceļojumu pikšķerēšanu un padarītu brauciena plānošanu par drošu procesu:

    1. Pirms jebkādas konfidenciālas informācijas, piemēram, pieteikumvārda un paroles, ievadīšanas uzmanīgi apskatiet adreses joslu. Ja ar vietrādi URL kaut kas nav kārtībā, neievadiet nekādu informāciju šādās vietnēs. Ja šaubāties, pārbaudiet vietnes sertifikātu, noklikšķinot uz slēdzenes ikonas vietrāža URL kreisajā pusē.
    2. Rezervējiet naktsmītnes un biļetes tikai uzticamu pakalpojumu sniedzēju uzticamās vietnēs, ideālajā variantā manuāli ievadot to adresi adreses joslā.
    3. Nenoklikšķiniet uz saitēm, kas pienākušas no nepazīstamiem avotiem.
    4. Ja e-vēstulē vai sociālajos medijos ieraugāt tūrisma aģentūras vai lidsabiedrības dāvanu piedāvājumu, apmeklējiet uzņēmuma oficiālo vietni, lai pārliecinātos, ka šāds piedāvājums patiešām pastāv.
    5. Izmantojiet labu drošības risinājumu, kas var aizsargāt no surogātpasta un pikšķerēšanas, piemēram, Kaspersky Security Cloud.

     

    Nākamais posms ir pats ceļojums un uzturēšanās īstajā vietā. Diemžēl arī te uzglūn briesmas  — uz viesnīcu Wi-Fi parasti nevar paļauties. Ieteikumi, kā sevi pasargāt.

    • Patstāvīgi veiciet pētījumu un izlasiet vairāk informācijas par ierīci.
    • Pārbaudiet, vai varat nomainīt noklusējuma paroli. Veiciet to izpētes posmā vai vismaz tad, kad sākotnēji iestatāt ierīci.
    • Nosakiet riska līmeni un apsveriet iespēju instalēt paroļu pārvaldnieku.

    “Tēma ir ļoti aktuāla. Tūrisma nozarē ir samērā liela iespēja piedzīvot kiberuzbrukumus. Mums ir gadījies, ka kliente nevar iebraukt Turcijā, jo viņas pases dati ir nozagti, un kāds ar viņas identitāti šajā valstī ir veicis dažādus krāpnieciskus darījumus, tāpēc ļoti jāuzmanās ar identitātes dokumentu kopiju digitālu uzglabāšanu un pārsūtīšanu. Tāpat ir bijuši gadījumi, kad korporatīvā klienta, starptautiska uzņēmuma e-pasta adrese tiek minimāli pārveidota un pieprasījums var tikt atsūtīts no līdzīgas, bet kibernoziedznieka adreses. Mēs iesakām klientiem uzmanīt savas ierīces un datu nesējus, neatstāt tās bez pieskatīšanas pat ne viesnīcu numuros, tāpat ļoti jāuzmanās lietojot ne savas ierīces, vai dot lietošanā citiem cilvēkiem savas ierīces,” komentē Ieva Keiša, Latvia Tours vadītāja.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē