Gandrīz visi negadījumi notikuši diennakts tumšajā laikā – vai nu agrā rīta stundā vai arī vēlu vakarā un naktī. Pašlaik sadursmju skaits ar meža dzīvniekiem pieaug, tādēļ autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem uz ceļa, jo dzīvnieku uzvedība nav paredzama.
Iespēja, ka jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks, pastāv visā valsts teritorijā, it īpaši mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem, piebilda Vaskāne.
Viņa atgādināja, ka pēc sadursmes ar dzīvnieku automašīnas vadītājs nedrīkst pamest notikuma vietu, par sadursmi obligāti jāinformē VP, kas norādīs, kā rīkoties tālāk, un informēs Valsts meža dienestu.
Latvijas administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par notikuma vietas atstāšanu un neziņošanu atbildīgajām institūcijām auto vadītājam var piemērot naudas sodu no 70 līdz pat 700 eiro, kā arī atņemt autovadītāja apliecību uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem.
Autovadītājs drīkst pamest negadījuma vietu tikai tādā gadījumā, ja dzīvnieks pēc sadursmes nav nopietni cietis, ir aizskrējis un ja transportlīdzeklim sadursmes rezultātā nav radīti bojājumi, kuri liedz transportlīdzeklim piedalīties ceļu satiksmē, uzsvēra VP pārstāve.
Tāpat nav atļauta arī traumētā vai mirušā dzīvnieka piesavināšanās – tas ir Medību likuma pārkāpums, par ko var tikt piemērots naudas sods līdz pat 350 eiro.