Turpmāk, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles un cilvēks šādā reibumā būs vadījis spēkratu vai arī būs mācījis vadīt transportlīdzekli narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, viņam varēs piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.
Pieņemtās izmaiņas attiecas uz visu veidu automobiļu, traktoru un citu pašgājēju mašīnu, tramvaju, trolejbusu, motociklu un citu mehānisko transportlīdzekļu, kas pārvietojas ar savu enerģijas avotu, vadīšanu reibumā. Izņēmums ir transportlīdzekļi ar iekšdedzes dzinēju, kura darba tilpums ir mazāks par 50 kubikcentimetriem, vai elektromotoru, kura maksimālā jauda nepārsniedz četrus kilovatus un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums nepārsniedz 45 kilometrus stundā. Līdz ar to jaunā norma neattiecas uz velosipēdu, elektroskrejriteņu un mopēda vadīšanu – par šādu transportlīdzekļu vadīšanu reibumā joprojām saglabājas administratīvā atbildība.
Savukārt transportlīdzeklis tiks konfiscēts, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes.
Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».