Haugena tagad sniegs liecības ASV Kongresam.
Haugena nākusi klajā ar nosodījumu Facebook plašā jautājumu lokā, pārmetumus pamatojot ar iekšējās izpētes dokumentiem, ko viņa nokopēja, pirms pamest darbu Facebook pilsoniskās integritātes nodaļā.
Haugena arī iesniegusi sūdzības federālajām varasiestādēm, kurās apgalvo, ka paša Facebook izpēte liecina, ka tas vairo naidu, melīgu informāciju un politiskos nemierus, bet uzņēmums slēpj, ka to zinātu.
Pēc nesenās publikācijas Wall Street Journal, kas bija balstīta Haugenas nopludinātajos dokumentos, viņa atklāja savu identitāti svētdienas vakarā intervijā telekanāla CBS pārraidē 60 Minutes.
Viņa uzstāja, ka Facebook daudzkārt «demonstrējis, ka tas izvēlas peļņu drošības vietā».
Haugena otrdien sniegs liecības Senāta Tirdzniecības komitejas patērētāju aizsardzības apakškomitejai.
Senatori izvērtē to, kā Facebook izmanto pašu pētnieku liecības par Instagram, kas norāda uz potenciālu kaitējumu gados jaunākiem lietotājiem, īpaši meitenēm, vienlaikus publiski mazinot negatīvo seku nopietnību.
Vairākiem populārās foto koplietošanas vietnes lietotājiem pusaudžiem līdz ar vienaudžu spiedienu, ko ģenerē uz vizualitāti fokusētais tīkls, radušās garīgās veselības un ķermeņa tēla problēmas, bet dažos gadījumos radušies ēšanas traucējumi un domas par pašnāvību, liecina Haugenas nopludinātais pētījums.
Kā konstatēts vienā iekšējā pētījumā, 13,5% padsmitnieču atzinušas, ka Instagram domas par pašnāvību padara smagākas, bet 17% atzinušas, ka sociālais tīkls smagākus padara ēšanas traucējumus.