«Regulāri pārbaudām Baltijas jūrā zvejotās zivis, un jau apmēram desmit gadus nevienās analīzēs zivju drošuma un nekaitīguma normas nav pārsniegtas. Kontrolējam gan parazītu klātbūtni, gan mikrobioloģisko piesārņojumu, gan veicam dioksīnu un smago metālu analīzes dienestam piešķirto finanšu iespēju robežās, jo šīs analīzes ir dārgas.
Jā, Baltijas jūrā zvejoto lašu problēma ir dioksīni. Tāpēc jau vairākus gadus ir ieviests aizliegums tirgot liela izmēra lašus. Taču, iegādājoties Baltijas jūrā zvejotus lašus reģistrētās tirdzniecības vietās, par to nekaitīgumu nebūtu jāsatraucas. Gribu uzsvērt arī, ka analīzes rāda: mūsu jūra kļūst tīrāka, un kopējais dioksīnu līmenis visās zivīs – lašos, brētliņās, reņģēs – samazinās.
Protams, ja pērk zivis, piemēram, no zvejniekiem, no kuģīšiem piekrastē, vērts pavaicāt, vai šāda darbība ir reģistrēta PVD un viņiem ir likumīgas tiesības piedāvāt zivju produkciju. Baltijas mencu aknas joprojām ir aizliegts gan izmantot kā izejvielu, gan lietot pārtikā.
Savukārt dati liecina, ka smago metālu – dzīvsudraba, svina, kadmija – Baltijas jūras zivīs ir pat divreiz mazāk nekā citu jūru plēsīgajās zivīs.»