Pēc izslimota Covid-19 vnereti ir arī ļoti augsts trauksmes līmenis, īpaši, ja cilvēks līdz saslimšanai daudz strādājis, neievērojot atpūtas režīmu. Šajos gadījumos izdegšanas simptomātika ļoti liek par sevi manīt. Te pirmais padoms: ievērot stingru režīmu. Kad jāceļas, tad jāceļas, kad jāiet gulēt – tas arī jādara, nevis jāskatās filmas. Un katru dienu – kādu mazu mērķi! Kaut vai nomazgāt traukus vai uzkāpt trīs pakāpienus. Pamazām, pamazām, kad spēks atgriežas, mērķi var palielināt, un, piemēram, jau kāpt veselu stāvu.
Noteikti visi ir dzirdējuši, ka Covid-19 nopietni skar plaušas. Pēc kovida daudziem tās joprojām strādā švakāk – tām ir it kā nodzēsta daļa elpošanas virsmas. Ja varam iztēloties plaušas kā koku, tad tā dažādu diametru zari ir bronhi, un to galiņos esošie pūslīši alveolas – lapiņas. Pēc kovida daudzas lapiņas ir traumētas vai nobirušas. Un tās lapiņas, kas mums ir palikušas, jāiemācās izmantot vislabāk. Jo vairāk paplešam krūškurvi, jo vairāk iespēja alveolai pavērties. Lūk, daži vingrojumi, kas palīdzēs atvērt krūškurvi un uzlabot skābekļa piegādi organismam.
Diafragmālā elpošana
Citi lasa
Guļus pozīcijā, saliec ceļus tā, lai mugura nav izliekusies, bet turas pie grīdas (vai gultas), uzliec uz vēdera pāris IEVAS Veselības un ieelpo tā, lai žurnāli paceļas uz augšu. Bet tas nav jādara ar vēdera muskuļiem! Ja elposi ar diafragmu, vēders ieelpā pats pacelsies. Tāpēc jau dažreiz saka – elpošana ar vēderu.
- Atkārto 5–7 reizes.
Roku izkustināšana
Joprojām guļus pozīcijā, ar saliektiem ceļiem, satver abas rokas kopā. Ieelpas laikā ar taisnām rokām stiepies uz augšu, izelpā – laid rokas lejā.
- Atkārto 7–10 reizes.
Apļu zīmēšana
Kājas saliektas ceļos, satver rokas elkoņos un veic apļveida kustības, zīmējot apli, kas sākas uz vēdera un tad iet pāri galvai.
- Atkārto 7–10 reizes.